LVIV.COM

Де у Львові послухати про масштаби Всесвіту та комп’ютерний зір?

Де у Львові послухати про масштаби Всесвіту та комп'ютерний зір?

Популяризатори науки з 15х4 влаштують у цю середу дві лекції у форматі More Knowledge – про масштаби Всесвіту та комп’ютерний зір.  


Масштаби Всесвіту, Олег Фаренюк:

“Наш мозок непогано служить нам в повсякденному житті. Однак, без спеціальної підготовки, не дуже добре справляється, коли мусить міркувати про те, що за межами цього досвіду. Дуже велике – як Всесвіт, дуже мале – як елементарні частинки, малоймовірне – як виграш в лотерею, емерджентне, як самоорганізація, збивають його з пантелику.

Ймовірно, космосу тут особливо дісталося – елементарних частинок не видно, а зірки ось, над нами, що ж тут складного? Фантастичні фільми та книги, описуючи звичні людські перипетії в космічному антуражі, остаточно все заплутали.

Але розібратися можна – Всесвіт величезний та неосяжний, однак, таки доступний для розуміння. Давайте спробуємо разом із вами пройти цю дорогу, кожен раз опираючись на знайоме та використовуючи його як трамплін – від звичних міст та країн, до планет, зірок, галактик та цілого видимого Всесвіту.”

Комп’ютерний зір, Володимир Забульський:

“Подивитись рекламу, погладити кота, відповісти на повідомлення. Просто? Насправді це одні із найскладніших процесів, які нам доводилось зрозуміти. Для виконання цих завдань у людей є потужний апарат, який дозволяє не тільки дивитися а й бачити. Це механізми, яких ми би хотіли навчити камер відеоспостереження, автопілотів, дронів та багато іншого. Як дати компʼютеру зрозуміти, де кіт, а де страус – завдання, яке наш мозок виконав би за мить. У своїй лекції розповім про прості та водночас ефективні механізми, які дозволяють машинам бачити.”

Тобі може бути цікаво: “Sci-bro: як у Львові вчать комп’ютер бачити і аналізувати поведінку людей”
Де у Львові послухати про масштаби Всесвіту та комп'ютерний зір?

Тримай посилання на цю подію.

Де: Український католицький університет, (Козельницька 2а), Багатофункційний академічний корпус УКУ, Лекторій УКУ (016). Щоб тобі було легко туди дістатися, організатори зняли для тебе відео.

Коли: середа, 28 листопада. Початок о 19:00

Вхід вільний

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають