LVIV.COM

Чи варто відмовлятись від хліба на дріжджах? У МОЗ спростували новий міф

Чи варто відмовлятись від хліба на дріжджах? У МОЗ спростували новий міф

Попри поширену думку, дріжджі збагачують хліб вітамінами та амінокислотами.


В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook спростувала новий міф. Від дріжджів не буває інфекції чи раку, а живіт від поїдання хліба болить не через них.

“Коли ми говоримо про дріжджі, які є в складі харчових продуктів, то найчастіше маємо на увазі різні штами мікроорганізмів. Які саме — залежить від продукту. До прикладу, ті, що є в хлібі, вині, домашньому сирі, квасі, кефірі, відрізняються від дріжджів, що містяться в пиві.

Щоби хліб був пухким та більш поживним, до тіста додають мікроорганізми, які змінюють його властивості. Дріжджі це найпростіші грибки, здатні робити із цукру вуглекислий газ. Коли хліб печеться, вуглекислий газ піднімається і робить в тісті дірочки.”

Супрун також наголосила, що дріжджі роблять хліб кориснішим, і, окрім пухкості, збагачують його вітамінами та амінокислотами.

“Коли тісто підходить, ферменти мікроорганізмів руйнують фітин борошна. Фітин – це сполука, що зв’язує іони заліза чи цинку, і робить їх недоступними для засвоєння в нашому кишківнику. Тому хліб на кислому тісті містить значно більше доступного заліза. ”

Перейматися про те, що живі дріжджі принесуть якусь шкоду в хлібі також не варто через те, що вони не виживають у спеченому хлібі – за високих температур (і навіть при незначному нагріванні) і вони, і їхні спори гинуть.

“Але чому тоді після хліба можуть виникати біль в животі та здуття? Бо в білому хлібі чи здобних булках багато вуглеводів та мало клітковини. Від такої їжі, особливо якщо її їсти багато і швидко, виникає біль і здуття.

Якщо вас лякають дріжджі та ви прагнете зробити свій раціон більш здоровим — обирайте цільнозерновий хліб. Він містить більше поживних речовин, вітамінів, мінералів та клітковини. Головне — добре його пережовуйте та запивайте. Це сприятиме процесу травлення та засвоєнню поживних речовин, і запобігатиме пов‘язаним із клітковиною закрепам,” – радить Супрун.

 

Bro LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають