LVIV.COM

Чи п’яніють комарі від алкоголю у крові людини – дослідження

Чи п'яніють комарі від алкоголю у крові людини - дослідження

Усі комарі різні. Одним подобається певна група крові, іншим – певні частини тіла людини. Однак, те, що приваблює їх безумовно – алкоголь. Та чи п’яніють комарі, кусаючи людину, яка випила? Про це йдеться у матеріалі  BBC Future.


Згідно з даними журналу Американської асоціації боротьби з комарами, ймовірність того, що тебе вкусять зростає в рази, якщо ти вживав/ла спиртне. Однак, чому це так – ніхто не знає.

Вважається, що вся справа у хімічних речовинах, які ми видихаємо – двоокису вуглецю та октанолу. Октанол – це вторинний спирт, що утворюється в результаті розпаду лінолевої кислоти. Він також відомий, як “грибний спирт”, адже є складовою смаку грибів.

Однак, чи достатня кількість алкоголю в крові людини, аби комарі могли захмеліти?

Ентомологиня Таня Депкі з Пенсильванського університету у Філадельфії це заперечує: “Рівень алкоголю в крові надто низький для цього”. Вважається, що в цьому комарам допомогла еволюція.

Будь яка рідина, яку споживає комар, спочатку потрапляє до окремого мішечка, де розчеплюється на ферменти. Тому, найімовірніше, алкоголь у крові знешкоджується ще до того, як потрапляє до нервової системи комахи.

Чи п'яніють комарі від алкоголю у крові людини - дослідження

Такої ж думки притримується і Еріка МакАлістер, кураторка відділу ентомології у Лондонському музеї природної історії:

“Ферменти розщеплюють усе шкідливе, як-от алкоголь і бактерії. Я не знаю, чи п’яніють комарі, але абсолютно точно алкоголь впливає на фруктових мух. Вони мають дуже високу толерантність до спиртного. Алкоголь у невеликих дозах робить їх гіперактивними і кокетливими, а ще вони стають менш перебірливими у виборі партнерів. А якщо дозу збільшити, вони просто втрачають свідомість”.

Мух, як і комарів, приваблюють гнилі фрукти – адже під час бродіння цукру у них виробляється алкоголь.

Відомо, що у комарів кров’ю харчуються лише самиці – так вони отримують білок, необхідний для створення яєць. Комарі обох статей також споживають нектар з квітів, з якого отримують енергію для життя. Цей нектар іноді також може містити невелику дозу алкоголю.

Чому кров деяких людей смачніша для комарів?

Деякі люди на генетичному рівні привабливіші для комарів. У 20% населення є більші шанси бути вкушеними. Одним із чинників, який на це впливає – група крові.

Чи п'яніють комарі від алкоголю у крові людини - дослідження

Відомо, що для комарів бажанішою є перша група крові. Так, одне дослідження показало, що комарі вдвічі частіше кусали людей з першою групою крові, ніж з другою.

Також комарам подобається вища температура тіла (що вона вища, то більш приваблива для комарів), вагітність (вочевидь, це також пов’язано з температурою тіла), важке дихання (оскільки людина видихає більше вуглекислого газу) і розмір тіла.

Окрім цього, комарі дуже розбірливі у тому, за яку частину тіла вкусити людину. Деяким подобаються ноги і стопи, деяким – шия та обличчя. Можливо, так вони можуть приземлитися прямо на викиди вуглекислого газу з рота і носа.

Втім, ці речі дуже індивідуальні, на відміну від алкоголю, йдеться в дослідженні 2002 року.

“Коли ви голодні і відчуваєте, приміром, на вулиці запах хотдога, ви повертаєте в його бік, – пояснює Депкі. – Ви можете й не їсти хотдог, але його запах вказує, що там є їжа”.

Чи п'яніють комарі від алкоголю у крові людини - дослідження

Мабуть, схожим чином на комарів діє запах алкоголю, каже МакАлістер. Утім, на рішення комах кусати чи ні частіше впливає генетичний профіль людини.

Таким чином, якщо одного літнього вечора ти відмовишся від прохолодної пляшечки пива, це не врятує тебе від уваги комарів. Однак, з іншого боку, один-два келихи спиртного допоможуть легше пережити свербіння.

Джерело: BBC

Марина Романцова LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають