LVIV.COM

Чи можуть у супутників бути свої супутники?

Чи можуть у супутників бути свої супутники?

Розрахувавши приливні сили, що впливають на рухоме по замкнутій орбіті тіло американські астрономи Джуна Коллмайер і Шон Реймонд прийшли до висновку, що бути центральним світилом для власних супутників може не кожен. 


«Планети обертаються навколо зірок, супутники – навколо планет, тому природнім було питання, чи можуть менші супутники обертатися навколо більших», – пояснює Реймонд.

Їхні розрахунки показують, що тільки великі супутники на широких орбітах навколо планет-господарів можуть бути центрами обертання менших. Приливні сили як від планети, так і від супутника діють, щоб дестабілізувати орбіти супутників, що обертаються навколо менших супутників або тих, що знаходяться ближче до планети.

Теоретично в нашій Сонячній системі мати свої власні супутники можуть Каллісто (супутник Юпітера), Титан і Япет (супутники Сатурна) і добре знайомий нам Місяць. Але навіть в цих випадках нічого схожого на супутники супутників наразі не виявлено. Це, вочевидь, означає, що запропонований механізм потребує уточнення.

Ознайомитися з подробицями можна в статті авторів.

Джерело: Популярная Механика
Зображення на обкладинці: The Planetary Society

Чи можуть у супутників бути свої супутники?

Тобі може бути цікаво:

На якій відстані одна до одної можуть бути дві інопланетні цивілізації?

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають