LVIV.COM

Чому північне полярне сяйво відрізняється від південного?

Чому північне полярне сяйво відрізняється від південного?

Вчені довго не могли зрозуміти, чому потоки сонячного вітру викликають на різних полюсах Землі сяйва, які помітно відрізняються один від одного. Тепер відповідь знайшли.


Північне сяйво (на фото) і його менш відомий побратим – південне сяйво – виникають у вигляді хвилеподібних потоків зеленуватого або червонуватого сяйва поблизу полярних регіонів Землі. Вони схожі, проте не ідентичні. Довгий час вчені ламали голову, чому це так – і тепер, здається, знайшли відповідь.

Почему северное сияние не похоже на южное

Полярне сяйво – це «сонячний вітер», прорив заряджених частинок, що випускаються Сонцем крізь магнітне поле нашої планети. Оскільки ці частинки рухаються вздовж симетричних ліній всередині поля, що зв’язує північний і південний полюси, напрошується логічний висновок про те, що вони будуть дзеркально відображати один одного. Однак у 2009 році зафіксували два одночасних сяйва на обох полюсах – і вони відрізнялися один від одного.

Для аналізу відібрали 10 асиметричних зображень, знятих одночасно на обох полюсах. Дослідники виявили, що коли сонячний вітер наближається до Землі з напрямку схід-захід, він створює нерівномірний тиск на магнітний хвіст Землі і нахиляє його в той бік планети, який у той час окутаний темрявою. Такий нахил впливає на особливості форми та розташування північного й південного сяйв. Результати роботи опубліковані в Geophysical Research: Space Physics.

Чому північне полярне сяйво відрізняється від південного?

Тобі може бути цікаво:

Ocean Art оголосила найкращі підводні фото 2018-го

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають