LVIV.COM

Чому мільярдери самі миють посуд?

Чому мільярдери самі миють посуд?

Мільярдери Білл Гейтс та Джеф Безос кілька разів зізнавались журналістам, що кожного вечора після трапези миють вдома посуд. Навіщо це їм – тим, хто запросто може найняти хоч загін хатніх робітниць, – у своїй колонці в Inc. спробувала розібратись Джессіка Стіллман. ТвійБро витягнув з її статті для тебе найцікавіші моменти.


Хатні справи як медитація

Вчені стверджують, що домашні обов’язки, які ми виконуємо щодня типу миття посуду чи прання, можуть зробити нас щасливішими. І річ не тільки в тому, що навколо робиться чистіше і більше порядку – прості монотонні дії можуть стати частиною щоденної медитації.  У 2014 році науковці запропонували учасникам експерименту сприймати миття посуду як можливість досягнути розумового спокою і сфокусуватись на моменті.

Результати дослідження показали, що шість хвилин такого медитативного миття посуду на 27% знижують відчуття роздратованості та на 25% покращують натхнення. Для багатьох зайнятих людей подібні твердження видаються дикими – це ж стільки дорогоцінного часу потрібно витратити! Та ті, хто практикує медитації, наполягають на тому, що концентрація на хатній роботі допоможе розвантажити мізки та переключитись.

Якщо тебе і це не переконало, то такої ж думки і професор Вортонівської школи бізнесу та відомий письменник Адам Грант. Завдяки такому підходу до виконання домашніх обов’язків він не користується якимись особливими медитативними практиками. Він не сидів на спеціальних подушках і не вмикав додатки з білим шумом – Грант прагне усвідомленості дій у повсякденному житті, тому від медитацій не залежить.

Успішне перезавантаження – краща креативність

Якщо ти, бро, раптом мільярдер, який керує величезним благодійним фондом або компанією, яка супершвидко розвивається, то тобі необхідні перерви, щоб просто видихнути. І саме миття посуду є тією можливістю відірватись від купи схем і рішень, відсунути їх на задній план і зануритись у звичайну роботу.

Також проста механічна робота дозволяє розслабитись і трохи помріяти. Експерти у царині креативності запевняють, що саме така розслабленість розуму дає шанс пробитись несподіваним рішенням та блискучим ідеям.

Тому Гейтс і Безос не просто миють посуд, а й допомагають своїй креативності.

Що робити, якщо ти не мільярдер?

Такі цікаві звички мільярдерів переконують не в тому, що вони такі ж люди, як і ми. Ні, штука у переосмисленні щоденної роботи, яку кожен з нас виконує абсолютно механічно.

Багато хто б з радістю доручив прасувати одяг чи витирати пил на полицях комусь іншому – професійній прибиральниці чи домогосподині. Та дивлячись на успішних людей, які можуть собі це дозволити, але все одно роблять самі, задумуєшся: може, вони знають щось більше?

Якщо бути у правильному стані, щоденна рутинна робота може стати джерелом натхнення. І нехай це не буде саме тим мотиваційним моментом, після якого ти почнеш ревно вичищати квартиру, пам’ятай, що навіть з найпростіших і найбезглуздіших справ ти можеш отримати користь.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають