Мільярдери Білл Гейтс та Джеф Безос кілька разів зізнавались журналістам, що кожного вечора після трапези миють вдома посуд. Навіщо це їм – тим, хто запросто може найняти хоч загін хатніх робітниць, – у своїй колонці в Inc. спробувала розібратись Джессіка Стіллман. ТвійБро витягнув з її статті для тебе найцікавіші моменти.
Хатні справи як медитація
Вчені стверджують, що домашні обов’язки, які ми виконуємо щодня типу миття посуду чи прання, можуть зробити нас щасливішими. І річ не тільки в тому, що навколо робиться чистіше і більше порядку – прості монотонні дії можуть стати частиною щоденної медитації. У 2014 році науковці запропонували учасникам експерименту сприймати миття посуду як можливість досягнути розумового спокою і сфокусуватись на моменті.
Результати дослідження показали, що шість хвилин такого медитативного миття посуду на 27% знижують відчуття роздратованості та на 25% покращують натхнення. Для багатьох зайнятих людей подібні твердження видаються дикими – це ж стільки дорогоцінного часу потрібно витратити! Та ті, хто практикує медитації, наполягають на тому, що концентрація на хатній роботі допоможе розвантажити мізки та переключитись.
Якщо тебе і це не переконало, то такої ж думки і професор Вортонівської школи бізнесу та відомий письменник Адам Грант. Завдяки такому підходу до виконання домашніх обов’язків він не користується якимись особливими медитативними практиками. Він не сидів на спеціальних подушках і не вмикав додатки з білим шумом – Грант прагне усвідомленості дій у повсякденному житті, тому від медитацій не залежить.
Успішне перезавантаження – краща креативність
Якщо ти, бро, раптом мільярдер, який керує величезним благодійним фондом або компанією, яка супершвидко розвивається, то тобі необхідні перерви, щоб просто видихнути. І саме миття посуду є тією можливістю відірватись від купи схем і рішень, відсунути їх на задній план і зануритись у звичайну роботу.
Також проста механічна робота дозволяє розслабитись і трохи помріяти. Експерти у царині креативності запевняють, що саме така розслабленість розуму дає шанс пробитись несподіваним рішенням та блискучим ідеям.
Тому Гейтс і Безос не просто миють посуд, а й допомагають своїй креативності.
Що робити, якщо ти не мільярдер?
Такі цікаві звички мільярдерів переконують не в тому, що вони такі ж люди, як і ми. Ні, штука у переосмисленні щоденної роботи, яку кожен з нас виконує абсолютно механічно.
Багато хто б з радістю доручив прасувати одяг чи витирати пил на полицях комусь іншому – професійній прибиральниці чи домогосподині. Та дивлячись на успішних людей, які можуть собі це дозволити, але все одно роблять самі, задумуєшся: може, вони знають щось більше?
Якщо бути у правильному стані, щоденна рутинна робота може стати джерелом натхнення. І нехай це не буде саме тим мотиваційним моментом, після якого ти почнеш ревно вичищати квартиру, пам’ятай, що навіть з найпростіших і найбезглуздіших справ ти можеш отримати користь.