LVIV.COM

Чому астероїди бомбардують Землю частіше, ніж колись?

Чому астероїди бомбардують Землю частіше, ніж колись?

Нове датування місячних кратерів показало, що з початку пермського періоду метеори бомбардують Землю та її супутник набагато інтенсивніше.


За останні епохи частота зіткнення Землі з астероїдами не зменшилася, а зросла. У наш час такі події відбуваються в 2,5 рази частіше, ніж 290 мільйонів років назад – можливо, це пов’язано з дестабілізацією астероїдного поясу. Про це Сара Мазруі (Sara Mazrouei) та її колеги з Університету Торонто пишуть в статті, опублікованій в журналі Science.

Геологічна активність Землі порівняно швидко стирає помітні сліди зіткнень з кометами та астероїдами. Однак поверхня Місяця може зберігати старі шрами десятки й мільйони років, а з нею – і «літопис» нашого спільного минулого. В останні роки з’явилися інструменти й методи, що дозволили провести цю роботу на більш детальному рівні.

Сара Мазруі та її співавтори використовували інфрачервоний радіометр DLRE, встановлений на борту американського зонда LRO, що працює на місячній орбіті вже майже 10 років. Це дозволило провести найточніші вимірювання температури ґрунту біля поверхні 111 кратерів діаметром понад 10 кілометрів. Цей матеріал може різко і дуже сильно нагріватися під впливом удару і за відсутності атмосфери остигає повільніше, ніж на Землі. Крихітні відмінності в температурі дозволили датувати походження кратерів віком аж до мільярда років.

Чому астероїди бомбардують Землю частіше, ніж колись?

Великі місячні кратери, досліджені LRO / © Alex Parker, Southwest Research Institute

Така робота показала, що з часу 290 мільйонів років тому – коли на Землі почався пермський період – число зіткнень з метеоритами сильно зросло. Точну причину цьому назвати поки що складно. Автори припускають, що зростання числа астероїдів може бути викликане дестабілізацією траєкторій руху тіл в головному поясі астероїдів, розташованому між орбітами Марса і Юпітера. Вплив цієї далекої події на наше життя може бути надзвичайно великий: зрештою, саме метеоритний удар 66 мільйонів років тому поставив крапку в довгій епосі царювання динозаврів.

Джерело: Naked Science

Тобі може бути цікаво:

Що робити, якщо на вас летить астероїд?

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають