LVIV.COM

Астрономи вперше зробили знімок чорної діри – чому це важливо?

Астрономи вперше зробили знімок чорної діри - чому це важливо?

Європейські астрономи показали справжній знімок чорної діри в центрі галактики Messier 87.


Що відбувається?

Глобальна інтерферометрична мережа радіо- і міліметрових обсерваторій під назвою Event Horizon Telescope  змогла розгледіти тінь надмасивної чорної діри в центрі активної галактики M87. Це вперше вдалося отримати пряме зображення такого об’єкта.

Сделана первая в истории фотография чёрной дыры

Мессьє-87 – велетенська еліптична галактика масою кілька мільярдів сонячних мас, найбільша галактика в скупченні Діви. Ось вона:

Мессьє 87

Чому не в нашій галактиці?

В центрі нашої галактики теж є чорна діра – Стрілець А*. Проте, вчені пояснили, що чорна діра в центрі Чумацького Шляху все-таки рухається, а поле зору телескопа не надто велике. На небі вони обидві виглядають приблизно однакового розміру, адже чорна діра в галактиці М87, попри те, що знаходиться значно далі, є десь у тисячу разів масивнішою за ту, що в нас.

Що мені з цього?

Відомо, що чорна діра – це надмасивний об’єкт з такою гравітацією, що навіть світло не може покинути його поверхню. Довгий час чорні діри були в якомусь сенсі гіпотетичними об’єктами, хоч астрономи практично не сумнівалися в тому, що вони існують. Про це свідчило чимало фактів: від спостережень тісних подвійних систем – до гравітаційних хвиль. Раніше ми лиш припускали, як ці космічні “монстри” можуть виглядати. Згадай Гаргантюа із фільму “Інтерстеллар”:

Image result for гаргантюа інтерстеллар

Проте, лишень тепер нарешті їх побачили, й отримані результати однозначно дозволять наблизитися до розуміння природи таких об’єктів.

Bro LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають