LVIV.COM

Астрономи відкрили нову галактику — нашу сусідку

Астрономи відкрили нову галактику — нашу сусідку

Позаду яскравого скупчення зірок на самому краю Чумацького Шляху телескоп Hubble зауважив невелику й давню супутникову галактику.


Астрономи відкрили нову галактику — нашу сусідку

Великі галактики, такі як наш Чумацький Шлях, заповнені зірками й газом нерівномірно: вони утворюють скупчення та хмари. Міжнародна команда вчених за допомогою космічного телескопа Hubble спостерігала за одним із таких скупчень в зовнішньому гало нашої галактики. Розташоване в 13 тисячах світлових років від Сонця і в 17 тисячах світлових років від центру Галактики, кульове скупчення NGC 6752 містить близько 100 тисяч вельми старих зірок віком до 12 мільярдів років. Досить щільне та яскраве, помітне навіть неозброєним оком, воно досі умудряється приховувати невелику галактику по сусідству з нашою.

Галактика знаходиться у 2300 разів далі від скупчення NGC 6752, на відстані близько 30 мільйонів світлових років. У листі, опублікованому в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, Луїджі Бедін (Luigi Bedin) і його співавтори – більше десятка вчених з Європи та США – оцінюють розміри нової галактики всього в 3000 світлових років. Вона більш ніж в 30 разів дрібніша, аніж Чумацький Шлях, на кілька порядків тьмяніша і, мабуть, поповнить і без того досить довгий список карликових галактик-супутників нашої великої та яскравої Галактики.

Галактика Bedin 1 позади яркого шарового скопления NGC 6752 в созвездии Павлин: внизу — снимок наземных телескопов проекта Digitized Sky Survey 2, вверху — новые снимки Hubble / ©NASA, ESA, Digitized Sky Survey 2, Luigi Bedin

Галактика Bedin 1 позаду яскравого кульового скупчення NGC 6752 в сузір’ї Павич: внизу – знімок наземних телескопів проекту Digitized Sky Survey 2, вгорі – нові знімки Hubble / © NASA, ESA, Digitized Sky Survey 2, Luigi Bedin

На честь першовідкривача вона отримала назву Bedin 1. Галактика знаходиться в досить пустельній області простору і мільярди років еволюціонувала у відносній ізоляції. Це дозволяє розглядати її як «релікт», що зберіг багато свідоцтва ранньої епохи життя Всесвіту і народження галактик. Отож, цілком можливо, дослідження Bedin 1 ще триватимуть.

Джерело: Naked Science

Тобі може бути цікаво:

Вчені отримали найкращий знімок чорної діри, що поглинає нашу галактику

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають