LVIV.COM

🍻 Алкоголь сприяє вирішенню креативних завдань – дослідження

🍻 Алкоголь сприяє вирішенню креативних завдань - дослідження

Вчені з університету Міссісіпі з’ясували, що спиртні напої допомагають швидше вирішувати креативні завдання. В експерименті брали участь 20 чоловіків від 21 до 30 років, пише Harvard Business Review.


Учасники пили горілку з журавлиним соком до тих пір, поки не досягали «кондиції». Ступінь сп’яніння перевіряли за допомогою алкотестера. Потім чоловіки відповідали на 15 питань з тесту на віддалені асоціації, наприклад: яке слово об’єднує «заховати», «долар» і «скласти»? Правильна відповідь – банкнота.

За словами професора Ендрю Яроша, який керував дослідженням, під градусом люди вирішували на дві третини більше завдань, ніж контрольна група тверезих чоловіків за той же час. «Деякі знамениті письменники, художники і композитори стверджують, що спиртне допомагає їм творити. Ми хотіли перевірити, чи правда це », – розповів учений.

Такий ефект з’являється внаслідок того, що алкоголь послаблює самоконтроль і допомагає швидше перескакувати з однієї думки на іншу. «Якщо є необхідність в несподіваних підходах і креативних рішеннях, кілька келихів вина або коктейль з мартіні за ланчем не зашкодять», – стверджує Ярош. Але потрібно знати міру – якщо в крові понад 0,8 проміле алкоголю, «толку від вас не буде».

Раніше вчені з Франції та Лондона встановили, що у непитущих ризик розвитку деменції вище, ніж у любителів спиртного.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають