LVIV.COM

11 сервісів, які допоможуть правильно налаштувати підсвітку екранів твоїх гаджетів

11 сервісів, які допоможуть правильно налаштувати підсвітку екранів твоїх гаджетів

Якщо ти ввечері проводиш багато часу за ноутбуком або смартфоном, то тримай ряд програм, які допоможуть зменшити навантаження на зір та швидше заснути. Добірку підготував сайт Лайфхакер.


Ці програми і додатки допоможуть тобі зробити колірну гаму моніторів м’якшою та теплішою.

Вбудовані налаштування:

 • Night Light (для Windows)
  Це стандартне налаштування, яке присутнє в усіх редакціях Windows 10 (виняток – Windows 10 LTSB). Знайти його можна так: “Параметри” → “Система” → “Екран”.

Функцію “Нічне світло” налаштувати просто: потрібно встановити параметр колірної температури, а також задати розклад включення фільтру.

 •  Night Light (для Android)
  Багато прошивок Android теж мають вбудовану функцію нічного режиму. На різних прошивках вона називається по-різному, але завжди знаходиться в налаштуваннях екрану. На смартфонах з Android Pie шукай пункт “Нічний режим”, на Samsung – “Фільтр синього світла”, на Huawei – “Захист зору”, на пристроях Xiaomi – “Режим читання”.
 •  Night Shift (для macOS)
  Це спеціальна функція macOS, яка регулює колірну гамму екрану залежно від часу доби. Вона знаходиться у вкладці Night Shift, в розділі “Монітори” системних налаштувань.
 •  Night Shift (для iOS)
  Аналогічна функція присутня і в iOS, причому тут вона з’явилася значно раніше, ніж на Mac. Щоб її включити, відкрий “Налаштування” → “Екран і яскравість” → Night Shift і перейди в розділ “Заплановано”. Після цього вкажи час, коли треба затінювати екран.

Інші засоби

 • f.lux (для Windows, macOS, Linux, Android)
  f.lux дуже простий, займає мало місця і прекрасно працює. Встанови його, вкажи своє місце розташування, вибери, в який час зазвичай не спиш, а все інше програма зробить сама.

У додатку є кілька додаткових налаштувань. Наприклад, Reduce Eyestrain для зменшення напруги очей при довгому сидінні перед монітором. Або Working late для тих, хто працює допізна.

 •  LightBulb (для Windows)
  За функціональністю LightBulb ідентичний f.lux, тільки ставить ще менше питань. Додаток не вимагає вказати місце розташування, а визначає його автоматично. В налаштуваннях LightBulb можна вибрати колірну гамму, час заходу і світанку і різкість переходу від денного освітлення до нічного.

За необхідності LightBulb налаштовується так, щоб фільтри скидалися при запуску повноекранних додатків. Тоді грати в ігри та дивитися фільми вечорами можна буде без зміни колірної гами.

 • Blue Light Filter (для Android)
  У Blue Light Filter простий і привабливий інтерфейс, в якому ти можеш вибирати різні варіанти нічного підсвічування. Фільтри різної інтенсивності імітують освітлення при свічках, сонячному і електричному світлі, на світанку, заході сонця. Їхня інтенсивність налаштовується за допомогою повзунків.

Додатком підтримується включення за розкладом. У безкоштовної версії Blue Light Filter присутня реклама, але інших обмежень немає.

 • Twilight (для Android)
  Дуже популярний і зручний додаток для регулювання колірної температури дисплею. У ньому ти можеш створити свій профіль налаштувань екрану або використовувати один з готових пресетів. Три повзунки зверху регулюють колірну гаму, інтенсивність і затемнення екрану. Є активація фільтрів за розкладом і інтеграція з будильником Sleep as Android.

У Pro-версії програми можна налаштувати швидкість переходу від денного освітлення до нічного, а також включити зупинку фонового процесу Twilight для заощадження заряду батареї.

 •  Midnight (для Android)
  Простий додаток з мінімумом налаштувань. Його перевага – можливість вибору відтінку фільтра для екрану. Є жовтуватий колір, блакитний, червоний і звичайне затемнення.

Фільтри включаються вручну або за розкладом. Якщо будь-який з них почав працювати невчасно, просто потруси гаджет, і Midnight скине налаштування. Всі функції програми безкоштовні, але за відключення реклами доведеться заплатити.

 • Night Owl (для Android)
  Додаток дозволяє налаштувати колірну гамму екрану за допомогою повзунків – червоного, синього і зеленого. Підтримує фічу “потрусити, щоб вимкнути”. Керувати Night Owl можна через системну шторку. Але в безкоштовній версії програми недоступний планувальник.
 • Red Moon (для Android)
  Ця програма безкоштовна і не має обмежень у функціональності. Крім того, вона з відкритим вихідним кодом. Red Moon вмикає фільтри автоматично або за запитом. Можна зробити собі індивідуальний профіль із своїми налаштуваннями. У Google Play Red Moon можна купити, якщо має бажання підтримати розробку. В репозитарії F-Droid додаток можна завантажити безкоштовно.
Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають