Якщо ти ввечері проводиш багато часу за ноутбуком або смартфоном, то тримай ряд програм, які допоможуть зменшити навантаження на зір та швидше заснути. Добірку підготував сайт Лайфхакер.
Ці програми і додатки допоможуть тобі зробити колірну гаму моніторів м’якшою та теплішою.
Вбудовані налаштування:
- Night Light (для Windows)
Це стандартне налаштування, яке присутнє в усіх редакціях Windows 10 (виняток – Windows 10 LTSB). Знайти його можна так: “Параметри” → “Система” → “Екран”.
Функцію “Нічне світло” налаштувати просто: потрібно встановити параметр колірної температури, а також задати розклад включення фільтру.
- Night Light (для Android)
Багато прошивок Android теж мають вбудовану функцію нічного режиму. На різних прошивках вона називається по-різному, але завжди знаходиться в налаштуваннях екрану. На смартфонах з Android Pie шукай пункт “Нічний режим”, на Samsung – “Фільтр синього світла”, на Huawei – “Захист зору”, на пристроях Xiaomi – “Режим читання”. - Night Shift (для macOS)
Це спеціальна функція macOS, яка регулює колірну гамму екрану залежно від часу доби. Вона знаходиться у вкладці Night Shift, в розділі “Монітори” системних налаштувань. - Night Shift (для iOS)
Аналогічна функція присутня і в iOS, причому тут вона з’явилася значно раніше, ніж на Mac. Щоб її включити, відкрий “Налаштування” → “Екран і яскравість” → Night Shift і перейди в розділ “Заплановано”. Після цього вкажи час, коли треба затінювати екран.
Інші засоби
- f.lux (для Windows, macOS, Linux, Android)
f.lux дуже простий, займає мало місця і прекрасно працює. Встанови його, вкажи своє місце розташування, вибери, в який час зазвичай не спиш, а все інше програма зробить сама.
У додатку є кілька додаткових налаштувань. Наприклад, Reduce Eyestrain для зменшення напруги очей при довгому сидінні перед монітором. Або Working late для тих, хто працює допізна.
- LightBulb (для Windows)
За функціональністю LightBulb ідентичний f.lux, тільки ставить ще менше питань. Додаток не вимагає вказати місце розташування, а визначає його автоматично. В налаштуваннях LightBulb можна вибрати колірну гамму, час заходу і світанку і різкість переходу від денного освітлення до нічного.
За необхідності LightBulb налаштовується так, щоб фільтри скидалися при запуску повноекранних додатків. Тоді грати в ігри та дивитися фільми вечорами можна буде без зміни колірної гами.
- Blue Light Filter (для Android)
У Blue Light Filter простий і привабливий інтерфейс, в якому ти можеш вибирати різні варіанти нічного підсвічування. Фільтри різної інтенсивності імітують освітлення при свічках, сонячному і електричному світлі, на світанку, заході сонця. Їхня інтенсивність налаштовується за допомогою повзунків.
Додатком підтримується включення за розкладом. У безкоштовної версії Blue Light Filter присутня реклама, але інших обмежень немає.
- Twilight (для Android)
Дуже популярний і зручний додаток для регулювання колірної температури дисплею. У ньому ти можеш створити свій профіль налаштувань екрану або використовувати один з готових пресетів. Три повзунки зверху регулюють колірну гаму, інтенсивність і затемнення екрану. Є активація фільтрів за розкладом і інтеграція з будильником Sleep as Android.
У Pro-версії програми можна налаштувати швидкість переходу від денного освітлення до нічного, а також включити зупинку фонового процесу Twilight для заощадження заряду батареї.
- Midnight (для Android)
Простий додаток з мінімумом налаштувань. Його перевага – можливість вибору відтінку фільтра для екрану. Є жовтуватий колір, блакитний, червоний і звичайне затемнення.
Фільтри включаються вручну або за розкладом. Якщо будь-який з них почав працювати невчасно, просто потруси гаджет, і Midnight скине налаштування. Всі функції програми безкоштовні, але за відключення реклами доведеться заплатити.
- Night Owl (для Android)
Додаток дозволяє налаштувати колірну гамму екрану за допомогою повзунків – червоного, синього і зеленого. Підтримує фічу “потрусити, щоб вимкнути”. Керувати Night Owl можна через системну шторку. Але в безкоштовній версії програми недоступний планувальник. - Red Moon (для Android)
Ця програма безкоштовна і не має обмежень у функціональності. Крім того, вона з відкритим вихідним кодом. Red Moon вмикає фільтри автоматично або за запитом. Можна зробити собі індивідуальний профіль із своїми налаштуваннями. У Google Play Red Moon можна купити, якщо має бажання підтримати розробку. В репозитарії F-Droid додаток можна завантажити безкоштовно.