LVIV.COM

10 художніх фільмів про психічні розлади, які варто переглянути

10 художніх фільмів про психічні розлади, які варто переглянути

Множинна особистість, біполярний розлад, гіперсексуальність, шизофренія, обсесивно-компульсивний – зібрали для тебе десять фільмів про те, як живуть люди з психічними розладами.


1. Спліт

В героя цього фільму множинна особистість – психічний розлад, при якому свідомість людини розділяється й вона починає вважати, що в тілі живуть відразу кілька особистостей. Кевін розповідає своєму психіатру про 23 особистості. Проте існує ще одна, яка змушує Кевіна викрасти трьох дівчат-підлітків і утримувати їх у полоні.

2. Багно

Брюс Робертсон — детектив-сержант в Единбурзі, якого чекає підвищення. Для цього йому потрібно знайти вбивцю японського студента. Проте Брюс зайнятий іншим: він плете інтриги проти своїх колег, вживає наркотики, п’є алкоголь і бігає за дівчатами. Цей бруд настільки заполонив Брюса, що він починає втрачати себе. Герой страждає біполярний розладом – психічним захворюванням, при якому періоди депресії змінюються ейфорією.

3. Збірка промінців надії

Ще один фільм про біполярний розлад. Колишній вчитель Пет повертається додому після кількох місяців перебування в психіатричній клініці. Він має намір налагодити з усіма гарні взаємини й повернутися в сім’ю. Тільки є одна проблема: за законом йому заборонено навіть наближатися до них. Все стає ще складніше, коли Пет знайомиться з Тіффані, таємничою незнайомкою з дивацтвами.

4. Сором

Брендон гарний, розумний, користується популярністю серед жінок. У нього є все для того, щоб бути щасливим. Але насправді він нескінченно самотній і страждає від безлічі різних комплексів, в яких боїться зізнатися навіть самому собі. Герой страждає через гіперсексуальність – хворобливе посилення статевого потягу з постійним почуттям незадоволеності.

5. Острів проклятих

Двоє маршалів, Едвард «Тедді» Деніелс та його напарник Чак, пливуть на острів Шаттер, що розташований у Бостонській бухті, щоб розслідувати зникнення пацієнтки Рейчел Соландо з психіатричної клініки для особливо небезпечних злочинців. Фільм розповідає про шизофренію – захворювання, при якому людина втрачає здатність адекватно сприймати навколишню дійсність.

6. Темпл Ґрандін

Біографічний фільм про життя Темпл Ґрандін, жінки з аутизмом, яка стала однією з провідних вчених у галузі сільськогосподарської промисловості. Героїня фільму соціалізується і знаходить своє місце в житті. Вона спроектувала більше половини всіх боєнь в США, і ключовою її метою було більш гуманне ставлення до тварин.

7. Ідіоти

Дія фільму відбувається у фешенебельному районі данського містечка. У стрічці показана історія групи забезпечених чоловіків і жінок, які випускають назовні власного «внутрішнього ідіота», тобто придурюються розумово неповноцінними – олігофренами. Вони роблять це не тільки заради власної розваги чи шокування обивателів, але і на знак протесту буржуазному суспільству.

8. Ігри розуму

Джон Форбс Неш — відомий математик. На його рахунку революційні досягнення в галузі квантової механіки та теорії ігор. Йому належить Нобелівська премія в галузі економіки 1994 року. Однак фільм не про математику, а про страшну хворобу, яка розмиває межу між ілюзорністю та реальністю — шизофренію.

9. Авіатор

Фільм оповідає про долю американського мільйонера, винахідника та режисера, прототипом якого є Говард Г’юз. Невідомо чи справді Г’юз страждав на обсесивно-компульсивний розлад, та Леонардо Ді Капріо, який зіграв роль піонера американської авіації, дуже переконливо показав всі симптоми цього психічного розладу.

10. Чорний лебідь

У фільмі йдеться про дисоціативний розлад. У важкій гонитві за мрією, або навіть нав’язливою ідеєю, Білий Лебідь страждає, але б’ється, а Чорний Лебідь йде напролом і також не перестає боротися. Ці лебеді – два «я» однієї людини. У кожному з нас є чорне і біле, і все життя пов’язане з боротьбою двох его.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають