LVIV.COM

Засновник “Вікіпедії” запустив онлайн-видання, яке боротиметься з фейками

Засновник Вікіпедії запустив онлайн-видання, яке боротиметься з фейками

Засновник “Вікіпедії” Джиммі Вейлз створив онлайн-видання Wikitribune, яке має на меті боротися з фейковими новинами. Як пише The Verge, список тем новоствореної платформи доволі широкий – від політики до сфери науки і технологій.


Видання об’єднає професійних журналістів і спільноту зацікавлених читачів. Wikitribune публікуватиме тільки достовірний новинний контент, розповів Вейлз.

“Це те, про що я думав доволі довго. Після Brexit і перемоги Трампа знизилася якість медіа, а люди потребують надійного джерела інформації”, — зазначив він.

Засновник "Вікіпедії" запустив онлайн-видання, яке боротиметься з фейками

На сайті не буде реклами. Проект, як і “Вікіпедія”, функціонуватиме на основі пожертв читачів. Вони зможуть оформити підписку на місяць за $15 – це дозволить їм пропонувати журналістам Wikitribune теми, які б читачі хотіли бачити на сайті.

Це можуть бути як теми на кшталт біткойнів, так і репортажі з локальних подій. Весь контент перевірятимуть у  Wikitribune за загальними правилами фактчекінгу.

Перша краудфандингова кампанія вже стартувала.

Засновник “Вікіпедії” стверджує, що збір коштів і найм журналістів — тільки перший етап. Надалі команда ростиме і почне висвітлювати новини не лише англійською, а й іншими мовами.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають