LVIV.COM

Закрий вікно, мені дує – Уляна Супрун пояснила, чому протяг в марштурці – то НЕ ПОГАНО

Закрий вікно, мені дує - Уляна Супрун пояснила, чому протяг в марштурці - то НЕ ПОГАНО

В.о. міністра охорони здоров’я (а ще здорового глузду) Уляна Супрун підкинула аргументів у одвічний холівар щодо відкритих вікон в маршрутках. Бери на озброєння, бро! Далі пряма мова.

Закрий вікно, мені дує - Уляна Супрун пояснила, чому протяг в марштурці - то НЕ ПОГАНОНарешті настала весна. А разом із нею й одвічна суперечка: ті, кому кортить вдихнути весняного повітря, частіше відчиняють вікна, а ті, хто боїться застудитися, наполягають притримати всі отвори зачиненими, бо може бути протяг.

Хочемо розставити всі крапки над і.

Сам по собі протяг не є чимось поганим. Як не є поганим і вітер. Адже люди найчастіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря.

Тому протяг як такий не загрожує здоровій людини.

Якщо його постійно уникати, сидіти в замкненому приміщенні та закутуватися в одяг – ви навпаки робите себе більш вразливим – гірше сприймаєте перепади температури повітря та можете швидше підхопити застуду.

Щоби почувати себе в тонусі та бути більш здоровим – потрібно частіше дихати свіжим повітрям. Для цього будь-яке приміщення необхідно час від часу провітрювали. І якщо ви під час цього ненадовго потрапите під протяг – нічого страшного не відбудеться.

Інша річ – тривале переохолодження або ж сильний поток повітря, спрямований, наприклад, в область шиї чи обличчя. Тоді й за 10 хвилин можна захворіти. Адже це загрожує запаленням м’язів, нервів та може активізувати збудники хвороб, які є в організмі.

Треба розуміти, що немає загального правила для всіх. Головне – забезпечити у приміщенні постійну рециркуляцію повітря та не нашкодити комфорту одне одного.

Тож якщо вам неприємно сидіти біля відчиненого вікна – не змушуйте себе й пересядьте туди, де не дме. А за можливості – краще вийдіть на якийсь час на вулицю, поки приміщення провітрюється.

Якщо ж ви любите свіже повітря в кімнаті – провітрюйте на здоров’я та нічого не бійтеся. Проте і не зловживайте.

Поважайте комфорт одне одного та насолоджуйтеся весною.

Пссссс, бро, го шпуляти!

Не пусти бабульку – гра для львівських водіїв маршруток

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають