LVIV.COM

За спам штрафуватимуть до 2 мільйонів гривень

За спам штрафуватимуть до 2 мільйонів гривень

Депутати Верховної Ради пропонують карати спамерів, які розсилають повідомлення без згоди абонентів, штрафом. Максимальна сума покарання майже 2 млн грн, повідомляє УП Життя.


В законопроекті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії спаму” дається визначення, які повідомлення вважають спамом.

Спам – це “електронні, текстові та/або мультимедійні повідомлення рекламного, комерційного характеру, які без попередньої згоди (замовлення) споживача умисно надсилаються на його адресу електронної пошти, абонентський номер, або кінцеве обладнання абонента, та/або від отримання яких споживач немає механізму відмови”

Що хочуть зробити?

Дані громадян – прізвище, ім’я, по батькові, адресу та номер телефону – можна буде знайти в телефонних довідниках (як в паперових, так і в електронних версіях). Та публікувати цю інформацію оператор зможе тільки якщо отримає окрему згоду кожного споживача.

Кожен споживач має право, щоб його особисті дані не публікували, або вилучили з баз даних інформаційно-довідкових служб.

Оператори не мають права відмовляти у наданні телекомунікаційних послуг, якщо ти не підписав згоду на оприлюднення особистих даних.

Законопроект також забороняє передавати особисті дані абонентів третім особам для цілей, які не пов’язані з наданням телекомунікаційних послуг та діяльністю оператора чи провайдера.

Всі замовники розсилок повідомлень повинні отримати згоду від споживачів. Також ті, хто розсилає повідомлення, мають перевіряти текст щодо його відповідності до визначення спаму та вимагати у замовника розсилки привести повідомлення у відповідність з вимогами законодавства. Повідомлення, які за визначенням є спамом, до розсилки приймати заборонено.

Оператори повинні ідентифікувати особу, яка займається розсилкою повідомлень, та отримати від неї згоди споживачів на отримання інформації.

Споживачі можуть або самостійно блокувати спамерів, або подавати заяву оператору.

 

За що штрафують?

Штраф від 500 до 1000 прожиткових мінімумів загрожуватиме:

  • за умисне розповсюдження спаму, що не призвело до порушення або припинення роботи електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку;
  • якщо оператор не отримав згоду користувачів на отримання повідомлень розсилки;
  • за організацію та/або сприяння розсилки спаму.

За нинішнім розміром прожиткового мінімуму, це від 850 тисяч гривень до 1 мільйона 700 тисяч гривень штрафу.

Інформаційні служби, які розсилають повідомлення, повинні протягом трьох місяців повідомити споживачів про їхні підписки (після того, як законопроект набере чинності). У цьому повідомлення має бути передбачена функція відмови від розсилки.

Також в законопроекті пропонують частково змінити статтю 363-1 Кримінального Кодексу.

Якщо умисне масове розповсюдження повідомлень електрозв’язку, здійснене без попередньої згоди адресатів,  призвело до порушення або припинення роботи комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку. То така діяльність каралась штрафом від 500 до 1000 мінімальних зарплат, а не неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, як визначено у чинній редакції, або обмеженням волі до трьох років.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають