Скільки заробляють фрілансери на українському ринку та за які послуги платять найбільше (спойлер: бізнес-консультантам і розробникам софту) порахувала фріланс-біржа Frelancehunt. Всюди вказана середня ціна за годину/одиницю роботи.
Що за платформа?
Frelancehunt – це сайт, де можна знайти працівників для виконання різних завдань, або проект, з яким буде цікаво попрацювати.
В особистому кабінеті фрілансери можуть вказувати ціну на свої послуги. Працедавці можуть вибирати самостійно, або скористатись підказками сервісу.
В аналітиці враховані розцінки 30 000 користувачів.
Найбільше фахівців працює в сфері дизайну – 25%, копірайтингу (робота з текстами) – 23%, послуг – 22%, програмування – 22%, просування – 6% і аудіо, відео – 5%. З них найбільш оплачуваних напрямком є програмування.
ІТ-послуги
Ціни на послуги програмістів починаються від $ 8 до $ 22 за годину. Це залежить від спеціалізації та володіння мовами програмування.
Добре оплачуваним напрямком є також розробка додатків. Примітно, що розробка під iOS коштує на $ 4 дорожче, ніж розробка під Android.
Системні адміністратори не менше затребувані, ніж програмісти. Вартість їх години роботи – від $ 10 до $ 17, що лише на 10-15% менше. Але їх кількість на сервісі набагато менше, ніж інших експертів.
Консалтинг, маркетинг і супутні послуги
Цінуються консалтингові – $ 20, юридичні – $ 17-19 за годину, і бухгалтерські послуги – $ 9. Крім того, тут менша конкуренція серед виконавців: фахівців, що працюють у цих напрямах, зареєстровано тільки 3% від загального числа фрілансерів.
Послуги просування коштують від $ 8 до $ 17. Найдорожче клієнтам обходиться тізерна реклама та генерація лідів – близько $ 17 буде коштувати година фахівця, дешевше – email-маркетинг – $ 8 на годину.
Щодо відео і аудіо: найдорожче обійдуться замовникам послуги анімації або відеореклами – $ 17 за годину. Найменше коштує обробка аудіо – $ 9 за годину.
На сервісі виконуються і інші послуги, які не були визначені в загальну категорію. Оплачуються вони пропорційно складності робіт.
Рейт в дизайні
Найдешевше коштуватимуть послуги з обробки фото і оформлення сторінок в соціальних мережах – $ 6-7, дорожче – дизайн мобільних додатків і розробка шрифтів – $ 13-14. Інші дизайнерські послуги коштують в діапазоні $ 9-11 на годину.
Робота з текстами
Найдорожче коштують локалізації персонального обладнання, веб-сайтів, ігор, мобільних додатків. Також послуги на розробку технічної документації цінуються вище, ніж копірайтинг, написання дипломних робіт або редагування текстів.
Хто заробляє найбільше?
Найдорожчою спеціалізацією виявилося бізнес-консультування – максимальний рейт тут досягає $ 85 в годину.
Найдешевше коштує проста робота з тестами, що не вимагає спеціалізованих навичок або знань (рерайтинг, наприклад).