LVIV.COM

З’явились нові вимоги для програмістів, які подають документи на візу H-1B у CША

З'явились нові вимоги для програмістів, які подають документи на візу H-1B у CША

У США реформують систему видачі довгострокових віз H-1B, якою користуються більшість працівників IT-індустрії. Процедура отримання таких віз буде складнішою.


Служба громадянства та іміграції США боротиметься з “шахрайством і зловживанням” в цій програмі. Проте, Департамент юстиції попередив роботодавців про неприпустимість дискримінації американських співробітників, пише Bloomberg.

Віза H-1B дозволяє американським компаніям наймати іноземних працівників на строк до шести років. За новими правилами, програмістам, які подають документи на цю візу, необхідно буде надати додаткову інформацію, яка доводить, що робота складна, і вимагає передових знань та досвіду.

visa1

Зміни не забороняють певних типів робіт. Вони тільки ускладнюють подачу документів програмістам, які претендують на найпростішу роботу.

Технологічні та аутсорсингові компанії — найбільш активні користувачі віз H-1B. За минулий рік роботодавці подали заявки на отримання 13 000 H-1B віз для програмістів з середньою зарплатою близько $72 000. В цілому, близько половини минулорічних заявок стосувалися позицій, пов’язаних з комп’ютерною індустрією.

Програмісти склали близько 12% аплікантів на H-1B, які отримали схвалення від Департаменту праці США. З них 41% припадав на посади з низьким рівнем оплати, які вимагали від працівників виконувати рутинні завдання і рідко приймати самостійні рішення. Саме на зменшення кількості іноземців на таких позиціях націлені нові правила подання документів.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають