Спецпроекти

Які мови програмування обирають українські програмісти 👨‍💻👩‍💻

Лідерами вибору українських програмістів є три мови програмування: на першому місці – Java, на другому – JavaScript, третє місце займає C#. Топ-20 найпопулярніших мов сформував портал DOU. Участь у дослідженні взяв 7361 спеціаліст, 90% опитаних проживають в Україні.


Досідження показало, які мови програмування зараз користуються попитом на ринку праці, та які з них більше подобаються самим програмістам.

В комерційному використанні Java залишається найпоширенішим варіантом вибору. Однак за останні два роки в нього з’явились доволі серйозні конкуренти – використання JavaScript продовжує зростати, хоч і не так стрімко, як раніше.

Частина C# помало знижується, а от кількість прихильників Python зростає – ця мова стала домінуючою платформою у Data Science.

Із вивченням мов ситуація схожа – тільки бажаючих вивчати Java стає все менше. Зростає попит на Kotlin, JavaScript, TypeScript і Scala. Більша частина опитаних (52%) наступного року збирається вивчати нову мову програмування. Лідерами цього списку є Python, Go, TypeScript, Kotlin.

Дослідники відмітили відмінності між використанням мов програмування в Україні і за кордоном. Іноземні колеги частіше пишуть на Java, Go і Scala. Однак тут варто також враховувати характеристики досвіду та віку опитаної аудиторії.


Як додаткові мови респонденти найчастіше використовують JavaScript, Shell, Python. Для вивчення нових мов більшість спеціалістів будуть використовувати книги і документацію, частина – 30%, – спробують онлайн-курси. Офлайн-курси користуються найменшою популярністю – всього 8% опитаних виявили бажання відвідати їх.

Також аналітики вивчилии, яка мова стала для розробників першою. Зміна мови ілюстує трансформацію ІТ-освіти в Україні.

Перші програми вчаться писати за допомогою С++, а такі “динозаври”, як Pascal/Delphi помалу відходять.

➤ Як це – їздити на електромобілі? Власний досвід