LVIV.COM

Як запам’ятовувати імена при знайомстві 🤝

Як запам'ятовувати імена при знайомстві 🤝

У тебе теж погана пам’ять на імена? Щойно познайомились, і за мить – забув як звати? Ось тобі 5 технік, які допоможуть сягнути нетворкера 80 левела (і що найменше перестати червоніти)!


Але для початку давай розберемось,

чому ми забуваємо імена?

Коли ми зустрічаємо когось вперше, наша увага розсіюється на безліч факторів – зовнішній вигляд людини, голос, манеру розмови, жести і обстановку навколо. Не дивно, що запам’ятати ім’я одразу так важко! Тим не менш, це дуже важливо.

Крісті Хеджс – професійний коуч, спікер і автор книги The Power of Presence: Unlock Your Potential to Influence and Engage Others, пропонує кілька перевірених на практиці порад, які допоможуть.

Почув – повтори

Простий і дуже ефективний хак: щойно тобі назвали своє ім’я – повтори його, наприклад, про щось запитавши. “Привіт, Микола, приємно познайомитись!”, – цілком ок.

А далі використовуй це під час беcіди і за кілька повторень ти асоціюватимеш ім’я з обличчям співрозмовника.

Записуй

Ця техніка буде ефективною, якщо у тебе добре розвинена візуальна пам’ять. Одразу запиши контактні дані. Також можеш записати тему розмови – так ще легше запам’ятати людину. Можна ще попросити у людини візитівку.

Використовуй асоціації

В момент, коли чуєтш нове ім’я, створюй в уяві картинку або слово для асоціації. Це може бути будь-який факт, який ти знаєш про людину: захоплення, сфера діяльності, місце проживання і тд. Можеш уявити якийсь образ, який проасоціюється з іменем.

Зв’язуй зі знайомими

Ще один спосіб запам’ятати – співставити нового знайомого з іншою добре знайомою людиною з таким самим ім’ям. Наприклад, з другом, родичем або знаменитістю.

Зосередься

Психологи стверджують, що однією з головних причин забування імен є те, що ми не зосереджуємося на них.

Сподіваюся, ці прості поради допоможуть тобі краще запам’ятовувати імена і уникати незручних ситуацій в майбутньому. Ділись своїми лайфхаками в коментарі!

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають