LVIV.COM

Як вивчити англійську швидко та ефективно – 11 порад

Як вивчити англійську швидко та ефективно – 11 порад

Англійська мова – це така річ, яку не можна просто так взяти і вивчити. Принаймні, більшість людей таки намагаються виправдати свій недостатній рівень знання мови відсутністю хисту до навчання, браком часу, ресурсів і іншими чинниками. Як і у випадку з мрією «їсти і не товстіти», з англійською теж доведеться докласти чималих зусиль, щоб її таки вивчити. Але це можна робити легко і у своє задоволення. Головне – поставити мету та налаштуватись на серйозну роботу.


Ці 11 порад допоможуть тобі на шляху освоєння нової мови.

1. Вивчення мови – не щось надто складне. Це не ядерна фізика і навіть не мистецтво приборкування крокодилів в лісах Амазонки. А щоб навчання було ефективним, треба лиш знайти до себе підхід. І скласти план. Саме з плану все і починається. Треба визначити найбільш ефективний (і вільний) час для навчання і не відриватись від нього протягом задуманого часу. За півгодини в день в соцмережах не станеться чогось надзвичайного. А якщо й станеться, то ви про це вже зможете прочитати іноземною мовою. Ну хіба не чудово? Розприділіть час, коли ви читаєте, слухаєте, пишете та говорите англійською і якого результату треба досягнути за місяць/квартал/півроку/рік. Нехай це буде не щось абстрактне. Відстежити ефективність від мети «Прочитати десять книг англійською мовою» буде легше, аніж від «читати якомога більше».

2. Акцент на словниковий запас. Знати граматику – це прекрасно. Але це всього лиш інструмент, що збагатить вашу мову та зробить її більш правильною. І лише вивчення нових слів (дуже багато нових слів) дозволить вам вільно спілкуватись цією мовою. Легким способом вивчення є система карток – де з одного боку написане нове слово, а з іншого – його пояснення.

3. Починайте зі споріднених слів. Справа піде значно легше, якщо розпочати зі слів, що вам вже й так відомі. Nation, tradition, domination, action і безліч інших. Ці слова кочують з однієї мови в іншу, зберігаючи зміст.

4. Бавтесь в абстракції. Щоб легше запам’ятати нове слово, прив’язуйте його до асоціацій, складайте з ним історію, чи вивчайте групу слів під конкретну пісню. Мозок буде активніше працювати, якщо задіяти його додаткові ресурси.

5. Оживіть вивчені слова. Недостатньо лиш завчити слово. Напишіть з ним кілька речень, перекажіть щось знайомому, вживаючи це слово. Лише вживлення нових слів в більш цільні структури принесе хороший результат.

6. Вивчити мову можна безкоштовно і навіть не подорожуючи. Так, мова вчиться на практиці, але створити відповідне середовище можна і вдома. Не обов’язково витрачати купу грошей на курси. Є багато мовних клубів, де люди безкоштовно зустрічаються, щоб допомогти один одному. На Youtube та інших ресурсах є безкоштовні уроки, а безліч сайтів дають доступ до фільмів мовою оригіналу та до книжок англійською. Також на спеціальних сайтах на зразок Interpals та My Language Exchange можна знайти товариша для переписки з іншої країни, а на сайті Italki.com можна знайти професійних викладачів, неформальне навчання і просто співрозмовників, щоб тренувати розмовну мову по Skype. Що більше ресурсів ви підключите, то швидше це дасть плоди.

7. Не бійтесь помилок. Згідно зі статистикою, людина краще запам’ятовує значення того чи іншого слова після помилки. Так мозок активізовується, щоб виправити розбіжність. Та й іноземці лояльно ставляться до людини, котра вчить нову мову і не будуть висміювати. А це якраз і є найбільшим (і надуманим) бар’єром до вивчення англійської.

8. Постійне вдосконалення. Працюйте над ацентом. Є спеціальні відео, що вчать правильно вимовляти звуки, а це ще більше наблизить вас до досконалої мови.

9. Не чіпляйтесь за одну книгу. Якщо ви вчите мову з підручника, не акцентуйте увагу лиш на ньому. Вчити мову має бути цікаво. Обирайте ті теми, що вас захоплюють, тому доведеться перестрибувати з однієї книги в іншу.

10. Гаджети ще раз стануть вашим кращим другом. Яких лише додатків ми не маємо на своїх телефонах. Прийшов час встановити ще кілька. Цього разу по вивченню мови. Заходьте туди щоразу як маєте вільний час – перерва між парами, корок на дорозі, перерва на каву під час роботи.

11. Просіть про допомогу. Серед ваших знайомих точно знайдеться людина, котра знає мову краще. Попросіть з вами поговорити, почніть з нею листуватись і просто зайвий раз повправлятись в діалогах. Це буде і повід зустрітись з другом, і з користю провести час. Швидше за все ваш друг теж зрадіє нагоді зайвий раз повправлятись, адже немає меж досконалості.

Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають