Фріланс-сервіс Freelancehunt.com провів опитування серед понад ста тисяч юзерів і склав портрет свого користувача. Отож, де живуть, як працюють і що думають про свою роботу українські фрілансери?
Це основний дохід?
Для більшості (62,4%) фріланс є основним доходом, і працівники не готові повернутися в офіс заради стабільної зарплати. Решта сприймає свою діяльність як підробіток – тимчасовий або постійний.
Майже для половини опитаних плюси фрілансу – це вільний графік, робота вдома та самостійне планування часу. 40% приваблює дохід і відсутність контролю начальника. 11% потрапили у фріланс випадково.
83,3% фрілансерів вважають, що краще працювати вдома. Є й ті, хто йде працювати в кафе, чи обирає коворкінг. В офісі працюють 7,2% – це вже досвідчені фрілансери, найчастіше працюють як ФОП.
Скільки часу займає проект?
- 63% роблять проект менш, ніж за тиждень;
- 21,9% – за два;
- 8,1% працюють над проектом близько місяця.
Яка освіта у фрілансерів?
71,8% мають вищу освіту, а 3,4% – навіть вчений ступінь. Лише 15,9% мають середньо-спеціальну освіту і 8,9% – середню.
Досвідчених виконавців стає все більше. Новачків, які прийшли в сферу фрілансу тільки в цьому році, небагато – 22,4%. Тих, хто працює від 1 до 2-х років – 17,2%. Решта виконують замовлення вже близько 5-ти років і більше.
Як часто працюють в команді?
Найчастіше фрілансери працюють поодинці, але іноді не проти стати частиною команди. “Одинаків” серед опитаних – 76,9%, в невеликій групі з 2-3 чоловік працює 17,7% і лише 5,3% приєднуються до команд, де кількість учасників може бути від 4 осіб і більше.
Лише 9,6% користуються послугами колег – зазвичай при великому завантаженні або отриманні масштабних проектів.
Чи люблять фрілансери домашніх тварин?
Найпопулярніші улюбленці – коти (30,8%), на другому місці – собаки 17,3%, на третьому – рибки і папуги (9,1%). Є і любителі екзотики – менше 1% мають черепах і навіть курей.
Як з житлом?
Власне житло має майже половина фрілансерів. З них в приватному будинку живе 12,1%. Інші або залишаються з родичами – 22,8%, або знімають кімнату – 4%, будинок – 1,5%, чи квартиру – 22,8%.