LVIV.COM

Як вплинуло блокування російських сайтів на українських фрілансерів?

Як вплинуло блокування російських сайтів на українських фрілансерів?

Блокування російських сайтів добряче вплинуло і на українських фрілансерів, оскільки вони використовували чимало інструментів, які зараз під санкціями. Аналітики фріланс-біржі Freelancehunt опитали користувачів, як вони обходяться без сервісів “Яндекса”, Mail.ru, а також “ВКонтакте” і “Однокласників”.


Як пише AIN, дехто планує замінити сервіси російських компаній українськими або міжнародними аналогами. Хтось продовжить використовувати заборонені сайти й надалі.

Як вплинуло блокування російських сайтів на українських фрілансерів?

 

Блокування платіжної системи “Яндекса” вплинуло на небагатьох: у 2017-му для отримання коштів її використовували менш ніж 3% фрілансерів.

Блокування соцмереж і поштових сервісів вплинуло значно більше. Серед поштових скриньок Mail.ru використовували 32,1%, “Яндекс” – 12,6%.

Набагато менше поштових скриньок Yahoo (0,6%) і Hotmail (0,5%).

“ВКонтакте” використовували 36,3% користувачів.

Опитування понад тисячі фрілансерів показало, що більшість з них не планують переходити з заблокованих соціальних мереж (67%) і поштових сервісів (57%). Серед тих, хто все-таки планує, більшість вибирають Gmail (понад 90%) або Ukr.net.

Опитування провели з 19 по 23 травня цього року.

До слова, сервіс Freelancehunt орієнтується на внутрішній ринок фрілансу, а не на експорт послуг, як Upwork. І замовники, і виконавці на платформі – україномовні та російськомовні.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають