Троє українців створили “автомат нашого часу” 3D-інструмент Factory in the Box. Це вендінговий автомат, який друкує 3D-моделі з різноманітного асортименту. Їх можна вибрати з готових ескізів, можна завантажити нові, а чи просто відсканувати будь-який предмет і отримати “роздруківку”.
Ідея такої розробки належить братам Андрію і Владові Лозинським. Спільно з друзями вони вирішили створити стартап, який зробив би сегмент 3D-принтингу масовим і доступним для кожного.
Як йшов процес
Перші макети креслили навіть на серветках у кав’ярні та випадкових аркушах паперу. Пристрій вирішили розробити у мінімалістичному стилі.
Обшивка виконана з білого композиту (тонкостінний матеріал). WOW-ефекту додали за допомогою LED-підсвічування з функцією плавної зміни кольору, йдеться на AIN.
Раніше нічого подібного ніхто у світі не робив, стверджують брати.
“Схожим є лише, наприклад, Instabox, але він набагато простіший. Всередині там тільки принтер, який друкує фотографії, і тачскрін. Нас бокс тим часом – щільно нафарширований”, — розповів один з братів.
З чого це зроблено?
Всередині української “фабрики” – три 3D-принтери, які можуть одночасно друкувати три різні вироби. Також автомат обладнаний 3D-сканером, за допомогою якого можна просканувати будь-який предмет і роздрукувати його точну копію.
На тачскрін-моніторі можна як завгодно міняти модель перед друком — наприклад, нанести на неї тиснення, напис тощо.
Команда придумала, як керувати 3D-принтерами віддалено: з екрану тачскріна.
Також пристрій вміє розраховувати вартість кінцевого виробу та час на його друк.
Як це працює
На створення такого автомату від першого ескізу до готового виробу знадобилось 8 місяців.
Поруч з фабрикою є оператор, який допомагає створити модель і запустити її на друк. Надрукувати за допомогою Factory in the Box можна практично все: сувеніри, іграшки, аксесуари для гаджетів, домашній декор, прикраси, чохли для планшетів і смартфонів, обкладинки для блокнотів і книг, візитниці, фурнітуру для одягу та взуття, посуд.
У меню боксу доступні понад 400 сортованих за стилістикою виробів, а якщо цього виявиться недостатньо, то завжди можна завантажити решту з інтернету. Для цього до пристрою підключили велику базу 3D-моделей.
Як користуватись?
Після оплати виробу оператор ставить його на друк, а користувачеві видає чек, за яким можна забрати свій предмет.
“Ми встановлюємо автомати в ТЦ або кінотеатрах, щоб люди, замовивши виріб, пішли на шопінг чи в кіно, поки він друкується. А якщо змоги чекати у людини немає – можна відправити виріб “Новою поштою”, — розповіли винахідники.
Є також опція online-замовлення. Невдовзі буде й карта з місцями розташування всіх автоматів Factory in the Box. Зараз такі автомати є в Києві та у Вінниці.
Стартапери наголошують, що для створення виробів використовують екологічно чистий пластик. Нагріваючись під час друку до 220 градусів, він не виробляє шкідливих викидів.