LVIV.COM

Як українці створили автомат 3D-друку для торгових центрів

Як українці створили автомат 3D-друку для торгових центрів

Троє українців створили “автомат нашого часу” 3D-інструмент Factory in the Box. Це вендінговий автомат, який друкує 3D-моделі з різноманітного асортименту. Їх можна вибрати з готових ескізів, можна завантажити нові, а чи просто відсканувати будь-який предмет і отримати “роздруківку”.


Ідея такої розробки належить братам Андрію і Владові Лозинським. Спільно з друзями вони вирішили створити стартап, який зробив би сегмент 3D-принтингу масовим і доступним для кожного.

box

Як йшов процес

Перші макети креслили навіть на серветках у кав’ярні та випадкових аркушах паперу. Пристрій вирішили розробити у мінімалістичному стилі.

Обшивка виконана з білого композиту (тонкостінний матеріал). WOW-ефекту додали за допомогою LED-підсвічування з функцією плавної зміни кольору, йдеться на AIN.

Раніше нічого подібного ніхто у світі не робив, стверджують брати.

“Схожим є лише, наприклад, Instabox, але він набагато простіший. Всередині там тільки принтер, який друкує фотографії, і тачскрін. Нас бокс тим часом – щільно нафарширований”, — розповів один з братів.

З чого це зроблено?

Всередині української “фабрики” – три 3D-принтери, які можуть одночасно друкувати три різні вироби. Також автомат обладнаний 3D-сканером, за допомогою якого можна просканувати будь-який предмет і роздрукувати його точну копію.

На тачскрін-моніторі можна як завгодно міняти модель перед друком — наприклад, нанести на неї тиснення, напис тощо.

Команда придумала, як керувати 3D-принтерами віддалено: з екрану тачскріна.

Також пристрій вміє розраховувати вартість кінцевого виробу та час на його друк.

Як це працює

На створення такого автомату від першого ескізу до готового виробу знадобилось 8 місяців.

Поруч з фабрикою є оператор, який допомагає створити модель і запустити її на друк. Надрукувати за допомогою Factory in the Box можна практично все: сувеніри, іграшки, аксесуари для гаджетів, домашній декор, прикраси, чохли для планшетів і смартфонів, обкладинки для блокнотів і книг, візитниці, фурнітуру для одягу та взуття, посуд.

У меню боксу доступні понад 400 сортованих за стилістикою виробів, а якщо цього виявиться недостатньо, то завжди можна завантажити решту з інтернету. Для цього до пристрою підключили велику базу 3D-моделей.

box2

Як користуватись?

Після оплати виробу оператор ставить його на друк, а користувачеві видає чек, за яким можна забрати свій предмет.

“Ми встановлюємо автомати в ТЦ або кінотеатрах, щоб люди, замовивши виріб, пішли на шопінг чи в кіно, поки він друкується. А якщо змоги чекати у людини немає – можна відправити виріб “Новою поштою”, — розповіли винахідники.

Є також опція online-замовлення. Невдовзі буде й карта з місцями розташування всіх автоматів Factory in the Box. Зараз такі автомати є в Києві та у Вінниці.

box33

Стартапери наголошують, що для створення виробів використовують екологічно чистий пластик. Нагріваючись під час друку до 220 градусів, він не виробляє шкідливих викидів.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають