Самоорганізація, взаємоповага, ініціатива? Якими рисами повинен володіти сейлз, щоб вважати себе успішним? Ігор Наконечний, засновник компанії NаnoDuck та HappyPro, очільник Першої львівської школи IT продаж розповів, як ефективно комунікувати з людьми.
– Як працювати з американськими клієнтами, адже вони мають свій підхід до роботи. Чи допустима фамільярність? Які головні особливості комунікації?
– З американськими клієнтами мені працювати найлегше, адже я прожив в США два роки і добре знаю їхню ментальність. Їхні вимоги до роботи включають в себе певні неписані правила, які непосвяченим важко передбачити. В основному це – самоорганізація, взаємоповага, ініціатива та запал. Якщо ви справді любите те, що робите, у вас більше шансів отримати їх, як клієнтів.
Фамільярність з клієнтом допустима лише в тому випадку, якщо він сам її ініціює, але навіть тоді це має робитись з повагою і без зловживання.
Головні особливості комунікації з американцями? Чесність, відвертість, чіткість, лаконічність, ініціативність, вміння вислухати та почути. Але найголовніше – це бажання допомогти, а не впарити послугу/продукт.
– Як вести розмову так, щоб вас почули та зрозуміли? А також, щоб був результат?
– Перше враження є важливе. Уважно слухати, ставити запитання, які допоможуть вам краще вирішити проблему клієнта.
– Як досягти успіху в комунікації з “важкими” людьми?
– У більшості “важких” людей можна знайти незадоволені потреби, які спричинили ті, чи інші спотворення в спілкуванні та загальному лайфстайлі, а також викривлене сприйняття реальності та оточуючих. Намагаючись звернутись до втамування душевних потреб таких людей, ми “полегшуємо” цю “важкість”. Але це клопітка та виснажлива робота.
– Чим відрізняються американські замовники від клієнтів з європейських країн?
– В багатьох випадках з ними простіше спілкуватись та домовитись – і це, мабуть, головне.
– Як покращити свою роль як сейлза? Які риси потрібно мати і розвивати в собі?
Тут є кілька пунктів:
- Постійно працювати над своїм рівнем англійської.
- Бути реалістичним оптимістом.
- Не приймати “ні” за відповідь.
- Розвивати когнітивну та емоційну емпатію (вміння почути).
- Бути ініціативним та наполегливим.
– Які книги з навичок комунікації порекомендуєте?
– Наприклад, “Мова життя. Ненасильницьке спілкування” Маршалла Розенберга.