LVIV.COM

Як писати цікаво – 5 порад творчим людям та список літератури

Як писати цікаво - 5 порад творчим людям та список літератури

Кілька порад, які стануть в нагоді блогерам і молодим журналістам + список книг, які можуть змінити твоє ставлення до написання текстів.


Пиши просто

Якою цікавою не була б тема твоєї статті, її не читатимуть, якщо ти надто складно подаєш. Розповідай простою і зрозумілою мовою навіть, якщо йдеться про економіку. Все пізнається в порівнянні – вигадай прості аналогії складним термінам і тебе читатимуть! Лише уяви вдячність людини, яка прочитала і зрозуміла складну тему завдяки тобі. Звісно, що вона захоче поділитися статтею з іншими.

Розумій про що ти пишеш

Перед написанням статті прочитай максимум матеріалів по темі з різних джерел. Пропусти її крізь себе, тоді слова самі тебе знайдуть. І найголовніше: одна стаття – одна тема. Матеріал про велодоріжки не може закінчуватись дефіцитом гречки :)

Додай конфлікт

Не просто пиши, а розповідай історію. А що найголовніше в історії? Що найбільше тримає увагу читача? Конфлікт!

Якщо твоя стаття про те, як волонтер допомагає дітям, додай туди проблеми з якими він стикається. Розкажи як він їх вирішує. Тепер в читача є не лише захоплююча історія, але й чужий досвід вирішення тієї чи іншої проблеми. Така стаття єі  цікавою і корисною.

Порівнюй

Цифра сама по собі нічого не скаже. Коли пишеш про те, скільки грошей вкрав той чи інший політик, цифра звісно може вразити. Але якщо ти порівняєш її, наприклад, з тим, на скільки урізали в бюджеті фінансування медицини чи оборони – вразить значно більше. Якщо ж у тексті цифр багато, перетвори їх в інфографіку.

Короти

Викидай слова та навіть цілі речення, які прямо не стосуються головної теми чи занадто деталізують. Скільки б ти не вклав у текст душі і як жаль не було б різати витончені літературні звороти – роби це.

Витисни фрукт до кінця, залишивши лише сік, решту – викинь. Такий простий рецепт зробить текст компактнішим, а отже – більш читабельним. Все менше людей мають час на читання великих текстів в інтернеті, тож лаконічність думки як ніколи в ціні.

Пам’ятай про самоосвіту

Я підготував список книг, які не лише можуть надихнути, але й змінити твоє життя. Цілий багаж досвіду визнаних письменників, сценаристів та журналістів насправді не така вже й таємниця. Особливо, коли автори самі розповідають, як ішли до успіху і звідки черпають натхнення.

5 книг, які навчать тебе писати краще:

  • Роберт Маккі “Історія на мільйон доларів”
  • Енн Ламотт “Птах за птахом”
  • Марк Леві “Геніальність на замовлення”
  • Мередіт Маран “Навіщо ми пишемо”
  • Максим Ільяхов, Людмила Саричева “Пиши, скорочуй: Як створювати сильний текст”

Пиши в коментарях, що б ти радив/ла прочитати!

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають