LVIV.COM

Як львівський дизайнер змусив увесь світ грати в забавки свого дитинства

Ділися або не палися

Як львівський дизайнер змусив увесь світ грати в забавки свого дитинства
Лілія Матвіїв

Ukrzen.in.ua — розробка Михайла Голобородька, яку оцінили користувачі з понад ста країн. Як хлопцеві вдалося досягти такого успіху — у нашому інтерв’ю.

Михайло Голобородько Ukrzen

Як вийшло креативити попри основну роботу?

Я робив “Укрдзен” до і після роботи. Бувало й таке, що працював під час обіду. Приходиш з ноутбуком в кав’ярню, і поки тобі несуть замовлення — робиш частину ідеї. Або перед початком робочого дня за чашкою кави дописував щось в кафе. Власне, там і виникла ідея першої частини “Укрдзену”. За бесідою біля барної стійки я придумав “Магічну кулю”.

магічна куля

Це сайт, на якому можна отримати відповідь на будь-яке запитання.

Щось схоже ми робили у дитинстві — брали круглу іграшку і крутили її в руках, очікуючи, який варіант відповіді випаде. Мій проект — це її віртуальний аналог. Отак я почав втілювати в життя дитячі ігри. Хотілось, щоб сайти “Укрдзену” були красивими, лаконічними, простими у користуванні. До проекту увійшла  “Магічна куля”, “Стежками гривні”, “Ворожіння на книжках”, “Текстова вишивка” та ще декілька.

Загалом, намагався працювати на ентузіазмі. Хоча інколи перфекціонізм затягував випуск сайтів на місяці. 

myhajlo-goloborodko-ukrdzen8Процес розробки

Я, так би мовити, розбавляв собі робочу рутину завданнями, які мав вирішити для “Укрдзену”. Тому все відбувалося доволі стрімко. Принаймні, так здавалося.

“Бувало таке, що за ніч написав один з проектів.”

Так я створив перекладач на мову R2D2. Тоді якраз вийшла нова серія “Зоряних воєн”.

Іноді робота над якимось із сайтів тривала місяць. Прототип писав доволі швидко, а тоді думав, як все оформити, зробити підтримку мобільних девайсів. Це забирало левову частку часу.

myhajlo-goloborodko-ukrdzen1

Як ти сам змінився у процесі роботи над “Укрдзеном”? Відчував задоволення?

Мені завжди було цікаво створювати різні красиві речі. “Магічну кулю”, наприклад,  робив як розвагу для друзів. А вже за тиждень в соцмережах про розробку написали відомі блогери.

Через місяць на цей сайт завітали більше мільйона користувачів.

“Інколи друзі питали, навіщо мені це, як я на цьому заробляю? Чому трачу свій час? Але мені було цікаво, тож я й творив.”

У процесі роботи усвідомив лайфхак — проект потрібно розробляти етапами. Не перепрацьовувати. Бо коли на початку хочеться зробити все й одразу, дуже легко втратити ентузіазм.

Ніде спеціально не афішував, що саме я є розробником “Укрдзену”. Але було приємно, коли друзі розповідали, що хтось зробив “такий класний проект”. І цікаво спостерігати за тим, як поширюються відгуки в соцмережах.

Михайло Голобородько Ukrzen

А сайт “Текстова вишивка” навіть вийшов в оффлайн. Ідея розробки в тому, щоб закодувати на екрані своє ім’я вишитими символами.

вишивка

І от на “Вернісажі” я нещодавно побачив вироби на основі цього.

Звідки черпав натхнення для інших проектів “Укрдзену”?

Ідея літературного сайту виникла в поїзді. Щоби згаяти час у дорозі, ми з друзями грали в гру із запитаннями й відповідями на різних сторінках книжок. Я подумав, що було б круто, якби був сайт з бібліотекою.

Для того, щоб за його допомогою отримати відповідь на питання, яке вас цікавить, заходьте сюди. Оберіть книгу, сторінку, рядок – та подивіться, що віщують книжки. На екрані з’явиться відповідь у вигляді цитати.

укрдзен

На сайті можна також запропонувати свої улюблені книги.

Інша розробка — сайт з музичним хангом (перкусійний пристрій, що складається з двох з'єднаних металевих півсфер — Авт.), з’явилась, коли я побачив, як на вулиці грають на цьому інструменті. Але оскільки не кожен зможе його спробувати, я створив сайт. Тут кожен зможе відчути себе музикантом.

А проект “Стежками гривні” з’явився під час подорожей.

image03

Спочатку я фотографував церкви, школи, музеї. Потім до річниці введення в обіг гривні почав фотографувати купюри на тлі пам’яток.

image07

image04

Які здобутки “Укрдзену”?

Я постійно моніторив соцмережі, щоб почитати відгуки. Про проект “Стежками гривні” писали навіть великі медіа — ICTV, Hromadske, Радіо Свобода.

Зазвичай проекти “Укрдзену” поширювалися в соцмережах, у пабліках, бувало й до тисячі поширень.

Весело було, коли скидав знайомим свіжоспечений сайт, а вони його вже бачили у своїх корпоративних чатах.

А найголовнішим здобутком вважаю “Магічну кулю”. Нею скористалися понад 90 тисяч користувачів зі 110 країн світу.

Фото: Juliya Low

Читайте також:  


Легендарний пас’янс “Косинка” випустили на Android та iOS

Степан Веселовський: Innovation District ІТ Park вирішить більшість проблем ІТ-індустрії

Українці розробили освітній стартап, який розпізнає плагіат

Зараз читають