LVIV.COM

Як львівські розробники з CoreValue реалізували світовий проект Recyclebank

Як львівські розробники з CoreValue реалізували світовий проект Recyclebank

Компанія CoreValue понад вісім років реалізовує технічну частину успішного світового проекту Recyclebank. Він піднімає рівень екосвідомості городян у цілому світі та може вирішити проблему з ресайклінгом і в нашому місті. Аналогів такого проекту у Львові немає.

Що це за система, як нею скористатись та як над нею працювалось львів’янам?


Трохи історії

Компанію Recyclebank заснували у 2004 році. Домашні господарства в Америці отримували бонуси за вагу сміття, яку вони переробили (облік вівся через спеціальну RFID мітку, вмонтовану в сміттєвий контейнер).

Мешканці, які брали участь в програмі Recyclebank, могли перевірити в неті свій “баланс” і обміняти бонусні купони на знижки. Ця система працювала в мережах Starbucks, The Home Depot, Bed Bath & Beyond.

The Coca-Cola Company заснувала фонд підтримки екологічних програм в школах та бібліотеках, а користувачі Recyclebank мали змогу долучитись до програми, використовуючи свої бали, як благочинні внески.

Програму реалізували успішно, тож її підтримали муніципалітети з інших штатів.
У 2009-му Recyclebank вийшов на ринок Великобританії, а три роки тому запустив інтернет-магазин “зелених” товарів і послуг OneTwine.com. Сьогодні тут можна придбати товари на свої “сміттєві бали”.

Як функціонує проект?

Люди приєднуються до Recyclebank з різних причин і в різних країнах. Кожен учасник, який зареєструється на сайті  може заробити свої бали в інтернеті і отримати більше знань, як зробити свій спосіб життя екосвідомим.

Наприклад, ви можете отримати бали за участь у вікторинах, тестах, прочитання блогів, які надають інформацію про сортування сміття. Зайшовши на сайт, користувач бачить у своєму аккаунті, що може отримати 20% знижки в Adidas за свої бонуси. А ще можна перерахувати свої бали на якусь добру справу, і за це запропонують щось добре натомість – організація, куди ви віддали бали, посадить дерево тощо.

Як працювалось львів’янам?

Компанія CoreValue, головний розробницький офіс якої розташований у Львові, працювала над цим проектом 8 років. У Львові аналогів такого проекту немає.

“Ми були раді долучитись до ініціативи, яка підтримує збереження екології. Було дуже цікаво співпрацювати з ідейними натхненниками, для яких захист навколишнього середовища – це спосіб життя”, – розповідає СТО компанії Любомир Сенюк.

Як львівські розробники з CoreValue реалізували світовий проект Recyclebank

За його словами, в Штатах ситуація з ресайклінгом була трохи гіршою, ніж в Європі. Recyclebank запропонував ідею єдиного ящику для сміття, яке можна переробляти. Все сміття збирали в один кошик, зважували – і за його вагу отримували бонусні бали.

У CoreValue розробили систему, якa зараз має аудиторію понад 4 мільйони відвідувачів.

Сайт був дуже зручний для користувача. Нам подобалась ідея, що сміття має фінансову вагу. Подібна ідея могла б стати у пригоді жителям Львівщини, адже проблема зі сміттям і екоосвітою тут також є актуальною”, – зазначив Любомир.

Для львівських користувачів така система стала доступною завдяки тому, що з’явилися джерела, щоб дістати бали – за статті, за участь у тестах, також просто можна почитати інформацію про те, як правильно сортувати відходи і що можна викидати.

Матеріали будуть цікавими як еко-активістам, так і усім жителям міста.

Зареєструватись на сайті можна через Facebook.

“Ми чимало років працювали над технічною частиною сайту, розширювали і вдосконалювали адмін-панель, розробляли e-commerce, мобільні додатки. Був час, коли над цим проектом працювала третина компанії, коли ще повний склад нараховував майже 30 людей. Зараз нас у компанії 350 працівників. Сьогодні ми здебільшого займаємось підтримкою системи загалом”, – розповів СТО.

Як львівські розробники з CoreValue реалізували світовий проект Recyclebank

Які наступні кроки?

Зараз змінюється психологія людей, вони, розуміючи вразливість природи прагнуть долучитись до збереження нашої планети.

CoreValue передбачає низку ініціатив та проектів не лише у Львові, а й по всій Україні, а також розвиток екосвідомого ком’юніті.

До слова, в часи, коли у місті були завантажені сміттям всі контейнери, люди думали, куди можна відносити сміття і активно цікавились спеціальними пунктами, в яких крім того, що приймали сміття, так ще й платили за нього, хоч і символічні для побутових масштабів, але гроші. При вдалій стратегії гейміфікації цей зріст громадської свідомості можна реалізувати в цікавих стартапах.

До прикладу, система розпізнавала б, у якому пункті хто і що здав, і винагороджувала б людину балами. Чи робити це по геолокації, чи додати спеціальний хештег в інстаграмі. Система також могла би пропонувати найближчі локації зі збору різних видів сміття, прокладати до них маршрут, нагадувати про необхідність здати відходи, надсилати пуш-повідомлення про активність інших користувачів, дати можливість користувачеві ділитись своїми добрими справами у соціальних мережах, вважають у CoreValue.

“Чому б не похвалитися, які я добрі справи зробив?”, – кажуть розробники. Так зростатиме екосвідомість суспільства, починаючи з індивідів і до глобальних масштабів. Саме так ми можемо зробити нашу планету трішечки здоровішою.

 

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають