LVIV.COM

Як кіберполіція боротиметься з незаблокованими російськими соцмережами

Як кіберполіція боротиметься з незаблокованими російськими соцмережами

Наприкінці травня Департамент кіберполіції запропонував користувачам скаржитися на провайдерів, які не блокують доступ до російських соцмереж. Як саме реагуватимуть на такі скарги?


По-перше, у Кіберполіції сприятимуть у перевірках телеком-регулятора НКРЗІ. Комісія може проводити позапланові перевірки провайдерів на основі скарги на них з боку фізосіб. Цю процедуру регулює стаття 3, пункт 4 закону “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

“Департамент за наявності правових підстав може брати участь у проведенні таких перевірок”, — зазначають в установі.

Крім цього, на сайті департаменту описали способи блокування російських соцмереж для провайдерів. Кіберполіція пропонує блокувати доступ трьома методами:

  • за IP;
  • за DNS;
  • за посиланнями.

“У кожному конкретному випадку порушення указу президента департамент буде вживати заходів для подальшого притягнення винних до відповідальності”, – підсумували в Кіберполіції.

Зі свого боку, глава холдингу Internet Invest Олександр Ольшанський вважає, що провайдери не зобов’язані робити те, що від них вимагають. Тим часом, після того, як санкції почали діяти, правоохоронці вже провели перші обшуки, зокрема, в офісі провайдера Wnet.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають