LVIV.COM

Восени в Україні сім-карти прив’яжуть до паспортних даних – це обов’язково всім?

Восени в Україні сім-карти прив'яжуть до паспортних даних - це обов'язково всім?

Восени в Україні набуде чинності новий порядок реєстрації користувачів телеком-послуг, за яким абоненти добровільно надаватимуть свої дані мобільним операторам. Це можна буде зробити віддалено за допомогою електронного підпису, BankID або іншого способу цифрової ідентифікації.


“Сьогодні ми раді повідомити, що Комісією затверджений та пройшов держреєстрацію новий порядок реєстрації абонентів. Тепер нам зовсім не обов’язково іти до офісу оператора з паспортом — можна все робити дистанційно”, – заявив на своїй фейсбук-сторінці голова Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський.

Реєстрація буде обов’язкова?

Ні. Новий порядок не передбачає обов’язкової реєстрації всіх – і нових, і існуючих – абонентів. Ті, які з якихось причин не захочуть надавати свої дані операторам, й надалі матимуть таке право. Однак їм – як анонімним клієнтам – буде недоступний увесь перелік послуг. Зокрема, вони не зможуть скористатися фінансовими або державними сервісами, де вимагається підтвердження особи.

Які переваги реєстрації?

За словами голови НКРЗІ, майже 90% користувачів мобільного зв’язку в Україні – анонімні, а отже їм недоступний весь перелік телеком-послуг. Наприклад, вони не можуть розраховувати на повернення невикористаних коштів зі своїх мобільних рахунків. Також вони без ідентифікації не зможуть скористатися послугою MNP – зберегти свій номер при переході до іншого оператора.

Крім того, анонімність сприяє розвитку шахрайства. Це негативно позначається на фінансовому стані клієнтів і репутації операторів, кажуть в НКРЗІ.

Які дані потрібно буде надати?

Як зазначено в документі НКРЗІ, в заяві необхідно буде вказати свої особисті дані: крім імені та прізвища, серію і номер паспорта та ідентифікаційний код, а також свій номер телефону або особовий рахунок. Для юросіб – адресу реєстрації, код ЄДРПОУ та рахунок або номер.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають