LVIV.COM

Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера

Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера
Лілія Матвіїв

У рубриці “ЛСД” цього разу – Віктор Гожий, Chief Operating Officer MotoCMS.com, яка належить компанії TeplateMonster. Сайт компанії templatemonster.com входить у 2000 найбільш відвідуваних сайтів світу. Віктор розповів Lviv.com про мотивацію, менеджерські виклики та своє правило “4В”, яке рятує у будь-якій незрозумілій ситуації.


Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера

Розкажи про свою компанію? Чому ти обрав її?

TemplateMonster – це своєрідний першовідкривач та один зі світових лідерів в галузі веб-розробки, дизайну та технологій. Я впевнений, що й досьогодні всі, у кого виникає необхідність створити сайт, так чи інакше знайомляться з нашими шаблонами. Саме авторитетність компанії стала однією з головних причин працевлаштування.

Окрім того, мені дуже імпонувало те, що TemplateMonster відома своєю класною корпоративною культурою та досвідченою командою менеджерів.

Як ти сам вирішив стати РМ?

Такого захотілося ще в університеті. Просто в один момент стало зрозуміло, що з програмуванням у мене не дуже, а от старостою бути в кайф. Починати, звичайно ж, довелося з основ.

Перші два місяці працював тестувальником, і за час роботи бажання самостійно керувати проектом росло. Нові ідеї з’являлись постійно. Як наслідок, наступну співбесіду я проходив вже на посаду РМ з твердим розумінням, що це моє.

Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера

Чому в реальних проектах треба діяти всупереч теорії? Чи важливо для РМ опанувати “кризис-менеджмент”?

Теорія та практика, безсумнівно, різниться як в житті, так і в роботі. Просто неможливо передбачити абсолютно всі фактори впливу та непередбачені ризики, коли починаєш новий проект.

Саме тому для менеджера просто життєво необхідно бути здатним швидко приймати розумні рішення та мати добру інтуїцію, підкріплену не лише теорією, а й життєвим досвідом. Про такі речі не пишуть в книжках та не кажуть студентам на лекціях.

Щодо “кризис менеджменту”, маю сказати, що за умов своєчасного планування та розумного керівництва, ситуацій, які спричиняють необхідність застосування таких методик можна та слід уникати. Якщо ж такий момент настав, треба діяти послідовно: виявити причини, оцінити можливі наслідки, розробити стратегію антикризових дій (обов’язково разом з командою), після чого перетворити її на дію.

І знову наголошу на тому, що превентивні методи для попередження виникнення кризи – це завжди найраціональніший підхід. Бо ж легше не гратись сірниками й мати вдома вогнегасник, аніж гасити свою й сусідову хату.

Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера

Як РМ формує команду?

Серед успішних факторів взаємодії між менеджерами проектів я б виокремив таке:

 • Поінформованість (мають знати, що відбувається в компанії та активно впливати на прийняття рішень);
 • Взаємодія (мають спілкуватись між собою, обмінюватись корисним досвідом, співпрацювати);
 • Перспективи та орієнтованість на результат (не лише постійна погоня за дедлайнами, а конкретні результати та розуміння їх значення для компанії).

Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера

Якщо, наприклад, все в команді працює ідеально, а стейкхолдер вважає, що незрозуміло, що відбувається. Що робити тоді?

Якщо стейкхолдер не розуміє, що відбувається в команді, то, певно, ви вибрали не ту посаду. Перше правило роботи з керівництвом та замовниками – це постійне звітування та інформування. Навіть якщо замовник запевняє вас, що ви маєте повний ліміт довіри та ладні чинити на свій розсуд, не лінуйтесь! Подавайте звіти, слідкуйте за прогресом та тримайте замовників в курсі.

Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера

Чи відрізняється ставлення до бізнес-процесів в різних містах України?

Не скажу напевне, але, на мою думку, способи ведення бізнесу різняться не містами, а людьми, які це роблять.

Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера

Як менеджеру налагоджувати співпрацю з цими людьми, з командою, крім тімбілдингів?

Розмовляти. Та не просто виголошувати красномовні промови перед командою, а розмовляти з кожним особисто. Тільки таким чином можна бути певним, що у випадку виникнення нових ідей, чи проблем співробітник піде до вас, а не просто обговорить це з колегами та друзями. На мою думку, принаймні 6 годин на тиждень кожен керівник має присвячувати особистому спілкуванню зі співробітниками.

Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера

Маєш свої лайфхаки, як мотивувати команду?

Способи в кожного свої, звичайно ж, і не завжди вони пов’язані зі збільшенням зарплати та бонусами. Хочу презентувати такі 4 “В” від Віктора Гожого:

 • Веселощі – завдання повинні бути цікавими й, по можливості, креативними.
 • Вибір – кожен член команди має право голосу під час прийняття колективних рішень.
 • Важливість – кожен має розуміти, що виконує важливу роль в колективі, слід завжди бути поряд і підтримувати команду.
 • Віра – треба довіряти співробітникам, та не вставляти “палки в колеса” й надавати кожному можливість проявити ініціативу.

Якщо ж не встигаємо в спринтах, перше правило – не панікувати! З усіма трапляється, буває, дедлайни неможливо спланувати стовідсотково, особливо, коли йде мова про цілий проект. В першу чергу слід попередити замовника та узгодити з ним план дій, можливе скорочення завдань, або нові терміни виконання роботи, попередньо порадившись з командою. Адже причин затримки може бути безліч, і не завжди це вина працівників. Головне – досягти консенсусу з обох боків. Так, у цьому разі робота РМ трохи нагадує роботу жонглера.

А як задоволення замовника і задоволення команди зробити спільним, а не пріоритетизувати щось одне?

Перш за все, планувати та узгоджувати бажані результати заздалегідь і намагатись досягти консенсусу. Попередні пункти щодо звітування та інформування також стосуються цього питання. Головне – приймати будь-які рішення, порадившись з обома сторонами.

Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера

Які у тебе хобі? Що любиш робити, щоб відпочити від роботи?

Окрім книг, які мене заспокоюють та допомагають розвиватись ментально, я просто божеволію від підводної рибалки та активних видів відпочинку. Останнім часом також займаюсь кроссфітом.

Як організовуєш свій час, щоб мати work life balance?

Моя робота – моє життя. Саме тому work life balance завжди значно зміщується на її користь, тут нічого не вдієш. Іноді лювлю себе на тому, що встаю серед ночі попити водички, ще очі не відкрив, а руки вже перевіряють, як справи на корпоративному порталі і чи немає нічних повідомлень від команди.

Віктор Гожий: робота РМ трохи нагадує роботу жонглера

Як тоді досягти дзену в роботі?

Полюбити її всією душею! А ще обожнювати людей, які роблять її разом з тобою.

 

Рекомендована література від Віктора:

 • Різнобарвний менеджмент. Еволюція мислення, лідерства та керування, В. Пекар
 • 45 татуировок менеджера. Правила руководителя, М.Батырев
 • Клиенты на всю жизнь, К. Сьюэлл, П. Браун
 • Scrum. Революционный метод управления проектами, Дж. Сазерленд
 • 7 навыков высокоэффективных людей, Кови Стивен.
Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають