LVIV.COM

Vernadsky Challenge пропонує ₴2 млн інженерним стартапам

Vernadsky Challenge пропонує ₴2 млн інженерним стартапам

Стартував прийом заявок на конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge. Призовий фонд становить 2 млн грн. Сюди входять інвестиції, експертиза проекту і доступ до науково-технічної бази компанії-ініціатора програми — Noosphere Ventures.


Як нагадують AIN.UA, цей конкурс торік організували засновник Noosphere Ventures Максим Поляков і директор “Google Україна” Дмитро Шоломко. Заявки можуть подавати всі охочі, незалежно від країни походження.

vernadsky-challenge

З чого все починалось

На перший челлендж у 2015 році подали заявки понад 130 учасників з України, США, Росії, Болгарії, Казахстану та Азербайджану. Перше місце і грант на суму 500 000 грн здобув AVISION Robotics – система управління і контролю для дронів.

У другому конкурсі перемогли одразу три проекти: бездротова зарядна станція TechNovator, багатофункціональний цифровий ключ Hideez і медичний проект “Біотон”. Призовий фонд становив 1 млн грн. Заявок подали понад дві сотні, найбільше — з України, але були й проекти з Казахстану, Білорусі, Ізраїлю, Албанії, Індії та Вірменії.

Кому це підходить

Як йдеться на офіційному сайті конкурсу, місія Vernadsky Challenge – стати унікальною платформою, яка допоможе фахівцям розвивати і втілювати в життя ідеї у сфері проектування та інженерії. Подаватись можуть проекти з різною тематикою: космічні технології, альтернативна енергетика, медичне устаткування, робототехніка, ігрові платформи, софт для фінансових та інженерних комунікацій, системи обробки, зберігання і передачі великих масивів даних, комплекси та системи військового призначення, системи управління транспортом тощо.

Гендиректор “Google Україна” наголошує, що ідея Vernadsky Challenge – залучити до участі не лише IT-стартапи, але й інженерні або наукові підприємства.

“Найуспішніший український стартап – Petcube, але інноваційним може бути й медичний проект 3D-принтингу кісток. Україні потрібні такі проекти. Якщо наука зможе рости, країна перебудується і економіка оживе”, – вважає він.

До кінця прийому заявок – понад три місяці.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають