LVIV.COM

Парламент дозволив фрілансерам укладати договори по e-mail

Парламент дозволив фрілансерам укладати договори по e-mail

Українські фрілансери відтепер зможуть укладати договори через електронну пошту. За таке рішення 3 листопада проголосувала більшість народних депутатів.


Раніше українські ІТ-компанії для співпраці з іноземним замовником повинні були мати договори з мокрими печатками. Закордонні ж партнери таких документів не мають. Тож тепер компанії, що займаються експортом послуг, а також фрілансери більше не матимуть адміністративних бар’єрів. 

Укладати договори можна буде через електронну пошту або методом інвойсу. Це документ, який надається іноземному покупцеві з описом товару, цін, послуг, тощо. За словами нардепів, це первинний документ. Тобто оригіналів договорів, коли послуга вже фактично надана, більше не потрібно чекати.

Автор такого законопроекту, нардеп Вікторія Пташник, зазначила, що така ініціатива передбачить скасування валютного контролю експорту послуг. Переклад документів з англійської на українську тепер робитиме сам банк. Так само спростилася процедура ведення фінансової звітності.

“Ви зможете просто виставити рахунок за надану вами послугу, зробити це електронною поштою і отримати свою валютну виручку на рахунок в Україні”, – розповіла Вікторія Пташник.

Рахунок може вважатися дійсним, якщо є особистий підпис, аналогія власного підпису від руки, електронний підпис (або цифровий) та підпис одноразовим ідентифікатором.

Марія Фозекош

Марія Фозекош

співзасновниця студії графічного дизайну Mademe

“Насправді в мене невеликий досвід роботи з іноземними замовниками через ці ускладнені документальні процедури. Все доводилося робити “на чорно” і тільки через перевірених знайомих. Тому душе тішуся такому законопроектові, він спростив моє життя і роботу моєї студії.”

 

Богдан Запека

Богдан Запека

QA компанії Rocket Route

“Важко зараз передбачити, які наслідки матиме закон для компаній зі штатними працівниками. Швидше за все, це спростить життя фрілансерам, а офісним працівникам більш-менш байдуже”.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають