LVIV.COM

Вчені винайшли для екрану смартфону матеріал, що самостійно усуває подряпини

Вчені винайшли для екрану смартфону матеріал, що самостійно усуває подряпини

Спеціальний матеріал, що може усувати подряпини, винайшли в Університеті Каліфорнії (Ріверсайд). Дослідники вважають, що його можна буде використовувати для розробки смартфонів вже до 2020-х років.


Працювали над розробкою хіміки, які за допомогою полімерів та іонної солі винайшли структуру, що складається з поєднаних між собою заряджених іонів та полярних молекул. Унікальність цього матеріалу в тому, що коли на ньому з’являється подряпина – іони притягуються один до одного і “затягують” її.

cut-screen

Tech Insider пише, що вчені провели низку експериментів. Під час їх проведення науковці розірвали матеріал навпіл, однак він автоматично об’єднався в одне ціле протягом наступних 24 годин.

screen

Один з дослідників, Чао Вонг, зазначив, що деякі телефони LG, закрема G Flex, вже містять подібний матеріал на своїх задніх кришках корпусу. Але він не проводить електрику, тому виробники не можуть використовувати його для екранів.

Він також додав, що матеріали, які здатні самовідновлюватись, можуть стати реальністю для використання у розробці смартфонів вже у дуже близькому майбутньому.

“Упродовж кількох наступних років все більше продуктів такого плану надійдуть на ринок і змінять наше повсякденне життя”, – додав Вонг.

Дослідники очікують, що цю технологію почнуть використовувати у смарфонах вже до початку 2020-х років.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають