LVIV.COM

В Україні вперше судяться через псевдонауку 👩‍🔬👨‍🔬

В Україні вперше судяться через псевдонауку 👩‍🔬👨‍🔬

16 жовтня 2016 року під час виступу у Верховній Раді український математик Ірина Єгорченко назвала декана факультету інформаційних технологій КНУ ім. Шевченко Юрія Теслю псевдонауковцем. У відповідь декан подав на Ірину до суду “за образу честі, гідності та ділової репутації”, пише Українська правда.Життя.


Що таке псевдонаука?

Це вид діяльності, який навмисне або помилково імітує науку, але по суті нею не є. У дослідженнях використовують неперевірені методи та оперують помилковими даними. Зараз до псевдонаук відносять френологію (визначення особистісних якостей по формі черепа), алхімію, астрологію та гомеопатію.

Чому Теслю вважають псевдонауковцем?

Декан факультету інформаційних технологій розробив “теорію несилової взаємодії”. Чіткого спрямування в теорії немає – сам “винахідник” вважає, що її можна застосовувати у будь-якій галузі.

Декан видав про це науково-популярну книгу “Диалоги с Теслей”, написану на основі своїх наукових статей. Експертизу книги провели п’ять українських науковців, їхню думку можна почитати тут.

Суть теорії декан викладає наступним чином: “Гіпотеза така: закони взаємодії всесвіту повинні бути однакові. А якщо є формули, які описують взаємодії фізичної природи, може, їх можна інтерпретувати на описи взаємодії людей, техніки, всього. Інтерпретуємо, представляємо!“.

Хоча на сайті факультету предмет “Теорія несилової взаємодії” є, але сам Тесля заперечує, що викладав його студентам. Ректор університету ніяк не коментує ані саму теорію, ані судовий процес.

В Міністерстві освіти пропонують вирішити все мирно, жодних санкцій для псевдонауковців не збираються впроваджувати.

Через свою теорію Юрій Тесля став “зіркою” одного із сюжетів програми Майкла Щура:

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають