LVIV.COM

В Україні на три роки заблокують “ВКонтакте”, “Яндекс” і Mail.ru (оновлено)

В Україні на три роки заблокують ВКонтакте, Яндекс і Mail.ru (оновлено)

Такий указ підписав президент України Петро Порошенко. За рішенням Ради нацбезпеки і оборони, санкції введуть до російських компаній, зокрема популярних російських інтернет-ресурсів. Серед них – сервіси “Яндекса” і Mail.ru, соцмережа “ВКонтакте” та “Однокласники”. Українські інтернет-провайдери заблокують їх на три роки.


Повний перелік ресурсів – у додатку №2 до указу на сайті президента, де також вказали юридичних осіб, до яких застосують санкції.

Указ стане чинним після того, як його опублікують в “Урядовому Кур’єрі”, офіційній газеті української влади. Очікують, що це реалізують упродовж декількох днів.

“Масові кібератаки РФ по всьому світу та нещодавнє втручання у виборчу кампанію у Франції вказують, що прийшов час діяти рішуче. Закликаю всіх співвітчизників негайно вийти з російських серверів з міркувань безпеки”, – заявив Петро Порошенко.

Серед сервісів “Яндекса” заблокують “Яндекс.Пошту”, “Яндекс.Карти”, “Яндекс.Дірект”, “Яндекс.Диск” та головні сторінки з розширенням .ru i .ua.

vk

Український офіс “Яндекс” зазначив, що бізнес компанії від цього не постраждає, проте, шкода втрачати українську аудиторію.

“Прикро, що 11 млн користувачів щомісячної аудиторії компанії в Україні, а також тисячі організацій, які використовують технології та сервіси для своїх бізнесів, постраждають від такого рішення”, – прокоментували у корпорації.

Заборона доступу до соціальних мереж “Одноклассники” і “ВКонтакте”, а також до “Яндексу” в Україні почне діяти 1 червня цього року.

В Асоціації українських провайдерів ІнАУ опрацьовують це рішення, оскільки не зовсім зрозуміло, як його виконати технічно.

У офісах провайдерів не впевнені, чи знайдуть необхідні інструменти. Зокрема, наголошують, що для блокування знадобляться час та гроші. В “Укртелекомі” тим часом повідомили, що вже почали реалізовувати указ.

Сервіси “ВКонтакте”, “Яндекс” і Mail.ru входять у рейтинги найпопулярніших сайтів в уанеті. Зокрема, “ВКонтакте” — найбільша соцмережа за охопленням аудиторії, а пошук “Яндекс” — другий за популярністю після Google. “Однокласники” ж щодня відвідують 5,4 млн осіб.

vk-zablokuvaly

У список санкцій також потрапили компанії “Доктор Веб”, “Лабораторія Касперського” і 1С. Для них обмежать торгівельні операції.

Санкції стосуватимуться і деяких IT-компаній, серед яких – дочірні компанії МТС “Енвіжн Груп” і “Енвіжн-Україна”, “Енвіжн-Холдинг” та “Енвіжн-Активи”. Їхні активи в Україні заблокують.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають