LVIV.COM

В Україні тепер офіційно можна майнити

В Україні тепер офіційно можна майнити

Урядовий комітет, який очолює Міністр економрозвитку, почав процес внесення майнінгу до Національного класифікаторв видів економічної діяльності. Також вони розробляють концепцію створення сприятливих умов для майнінгу в Україні,  повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.


 

Майнінг передбачає послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених реєстрів даних у т.ч. з використанням технології блокчейн, оброблення даних та смарт-контрактів у розподілених блокчейн-реєстрах. Тому цей вид діяльності вноситимуть в клас 63.11 “оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність”.

“Україна посідає впевнені позиції у світовому криптопросторі, входить до ТОП-14 країн з розвитку криптоекономіки  і впровадження проектів, заснованих на блокчейн.  Але наше законодавство не таке прогресивне, маємо почати хоча би з того, щоб внести “майнінг” до класифікатора видів економічної діяльності України, вивести з тіні, де вона [діяльність] зараз перебуває. Таким доповненням Класифікатора ми вирішимо проблему детінізації ринку майнінгу, залучимо додаткові доходи до бюджету, зменшимо відтік кваліфікованих ІТ-фахівців та зменшимо силовий тиск на криптоспільноту”, – сказав Міністр економрозвитку.

Перший віце-прем’єр-міністр також додав, що збалансоване рішення з цього питання вимагає погодження усіх ключових державних органів, відтак доручив Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом, Агентством електронного урядування, НБУ (за згодою), НКЦПФР (за згодою), СБУ (за згодою) розробити відповідний проект нормативно-правового акту щодо доповнення Національного класифікатора України “Класифікація видів економічної діяльності”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають