LVIV.COM

В мережі невідомі продають “базу клієнтів Нової пошти” за 1500 грн

В мережі невідомі продають базу клієнтів Нової пошти за 1500 грн

Працівник компанії DATAS Technology Ігор Папишев повідомив на своїй сторінці у Facebook, що в мережі продають дві бази даних, які начебто належать “Новій пошті”. Одна база містить загальні дані (ПІБ і номер телефону) 18 млн користувачів. Друга вміщає 500 000 користувачів, і має більше інформації типу ПІБ, номеру телефону, номер паспорту, еmail. Друга база коштує 1500 грн. Нова пошта це заперечує, справу розслідує Департамент кіберполіції Національної поліції України.


Чи справді там актуальна інформація?

Ігор Папишев перевірив дані: дав продавцеві кілька номерів телефонів для ідентифікації. Менше, ніж через п’ять хвилин прийшла відповідь з актуальною інформацією. В базі також були дані самого Ігоря.

В мережі невідомі продають базу клієнтів Нової пошти за 1500 грн

Що можуть зробити з даними?

За словами Ігоря Папишева, особисті дані можуть використати для нав’язливої реклами, спаму по SMS і email. Також існують можливості використати дані в якості компонента атак соціальної інженерії.

Як відреагувала “Нова пошта”?

В компанії заявили, що дані можуть належати будь-якому іншому українському підприємству. Директор з інформаційних технологій групи компаній ” Нова пошта” олександр Євстратов сказав: “Там немає жодних ознак того, що це дані саме Нової Пошти. Більш того, первинний аналіз зображення на скріншоті показав, що в таблиці є дані, які відсутні в нашій поточній базі. В компанії піклуються про інформаційну безпеку та захист даних клієнтів, це один з наших ключових пріоритетів. Ми впроваджуємо нову стратегічну IT-програму, в якій особливу увагу приділяємо саме інформаційній безпеці і передовим механізмам захисту даних і моніторингу ризиків”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають