Український стартап “PassivDom” представив прототип повністю автономного будинку, який існує без підключення до електромереж і води. Проект створили з допомогою 3D-принтера.
Будинок повністю забезпечений всіма інженерними системами, які необхідні для життя. Електрику в ньому виробляють сонячні панелі на даху, а воду постійно фільтрують і використовують повторно.
Будинок має тонкі стіни, зроблені з суперсучасних будівельних матеріалів: скловолокна, графіту, поліуретану. Такий матеріал не може заіржавіти або зігнити, а також не виділяє шкідливих речовин. Все це дозволить економити на комунальних витратах і не забруднювати навколишнє середовище.
Хто автор ідеї?
Ідея проекту належить Максиму Гербуту. За освітою він – фізик. Подався в книгу рекордів Гіннеса і отримав найпрестижнішу оцінку цього інституту щодо пасивних будинків. Невдовзі він почав продавати свій продукт в США і Європі, але тепер черга дійшла і до України.
Максим Гербут розповів Lviv.com, що зараз приймають замовлення зі всієї України. Не поділяють їх по містах і регіонах, однаково хочуть розвивати свій продукт і на Заході, і на Сході.
“Ми плануємо продавати нашу розробку для баз відпочинку, мобільних готелів, будь-яких інших готельних бізнесів”, – додав він.
Конструкцію друкують за допомогою 3D-принтера і складають зі збірних панелей, тому будівля може мати різні конфігурації. Наприклад, можна прилаштувати додаткові кімнати до базового модулю – як в конструкторі Lego.
Крім того, такий будинок завжди можна буде розібрати і перевезти з одного місця в інше.
Розробники запевняють, що котедж може слугувати 20 років. Центральний модуль такого екобудинку поставлятимуть вже повністю укомплектованим, навіть з предметами побуту та подушками.