LVIV.COM

Українці створили фоторедактор зі штучним інтелектом, який покращує фотку в один клік

Українці створили фоторедактор зі штучним інтелектом, який покращує фотку в один клік

15 грудня на Product Hunt з’явився фоторедактор Photolemur, який може покращити фотографію в один клік. Цей український стартап обійшов апаратний гаманець з підтримкою біткоіна і став продуктом №1 на платформі.


Технологію розробляли майже рік і це вже друга ітерація проекту. Photolemur працює на базі штучного інтелекту. Програма робить кольори яскравішими, деталі чіткішими та вирівнює баланс світла і насиченості – тобто все те саме, що можна зробити вручну у Photoshop або Instagram, тільки набагато швидше.

Програма аналізує світлину за кількома критеріями: небо, зелень, горизонт, обличчя та по різним даним фотографії (баланс білого, експозиція, шум, колір тощо). Після цього, до окремих частин зображення впроваджуються набори алгоритмів з різною силою для покращення.

Розробники підкреслюють: жодна фотографія не обробляється однаково:

“У нас є окрема база бета-тестерів і професійних фотографів, а також дослідницький відділ, який працює над постійним поліпшенням алгоритмів. Всі нові фотографії і кейси додаються в базу. На їх основі алгоритми поліпшуються. І під час релізів, які ми робимо раз в 1-2 місяці, всі користувачі отримують оновлення з поліпшеним алгоритмом. Особлива увага приділяється тому щоб не зіпсувати фото (особливо ті фото, які вже і так гарні і якісні)”.

Українці створили фоторедактор зі штучним інтелектом, який покращує фотку в один клік

Основний функціонал програми платний:

  • активація на одному пристрої коштує близько $30;
  • на п’яти – $50.

Але є безкоштовна версія з обмеженим набором функцій, яка розміщує логотип стартапу на фотографію після обробки.

Українці створили фоторедактор зі штучним інтелектом, який покращує фотку в один клік

Обробка триває всього кілька секунд – після цього, фотографією можна поділитися в соц.мережах та зберегти на диск.Українці створили фоторедактор зі штучним інтелектом, який покращує фотку в один клік

Технологію розробили Дмитро Ситник і Олександр Чіпко. CMO – Назар Беген. Зараз в команді стартапу 15 людей.

Запуск першої версії Photolemur відбувся у грудні 2016-го, але потім розробники вирішили повністю переробити інтерфейс та знову запустили програму у квітні 2017-го:

“Протестувавши алгоритм на 1М + фотографіях, ми кардинально переробили технологію. Так як користувачі хотіли мати хоч який-небудь контроль над штучним інтелектом, ми додали рушій (The Opacity Sider). І в листопаді цього року випустили Photolemur 2.2 Spectre. Зараз це 20% від того що ми плануємо реалізувати (і можемо реалізувати з нашими технологіями)”.

За словами розробників, стартап фінансується виключно власними коштами. Загалом у технологію вклали $1,5 млн.

Фото: ain.ua

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають