LVIV.COM

Український екзоскелет переміг у конкурсі робототехніки в Каліфорнії

Український екзоскелет переміг у конкурсі робототехніки в Каліфорнії

Розробник Антон Головаченко створив пристрій, який допомагає рухатися людям з проблемами опорно-рухового апарату. У голосуванні на сайті конкурсу Silicon Valley Robotics за винахід 22-річного українця проголосувало понад 90% користувачів. Екзоскелет UniExo переміг у номінації Robohub Reader’s Pick.


Технологічні системи, які дозволяють частково паралізованим людям знову ходити самостійно, зазвичай коштують колосальні суми. Споживча версія UniExo вартуватиме набагато менше.

Екзоскелет підлаштовується під потреби людини та не вимагає допомоги лікарів або інших фахівців. Управляти ним можна за допомогою нейрошолома або нейробраслетів. Приступити до використання можна буквально за п’ять хвилин.

skelet1

 

“Проголосувало 90%, такого ймовірно не було за всю історію конкурсу. Я вірю в свою ідею і продовжую вдосконалювати продукт, щоби він допомагав людям, які цього потребують,” – написав Антон Головаченко на своїй сторінці в Facebook.

Робота над проектом тривала два роки. Винахідник їздив у Гонконг, де через 3D-друк створив перші взірці UniExo. До цього команда активно тестувала винахід у співпраці з лікарями.

“Вартість виробництва однієї частини екзоскелета – в діапазоні від $4 тис. до $15 тис., разом з компонентами з пластику та металу, стабілізаторами, програмним блоком та сенсорами. У світі подібних рішень – це недорого. А завдяки 3D-друку можна досягти зменшення вартості виробництва”, – розповів співзасновник Creative Quarter Ілля Кенігштейн, який допомагав команді у конкурсі.

Зараз винахідник працює над промисловими прототипами. За словами Антона, перемога на одному з етапів – велике досягнення, але Silicon Valley Robotics на цьому не завершується, адже окремо від загального голосування працює журі, що присуджує додаткові призи.

Киянин очікує, що нагорода у престижному міжнародному конкурсі може прискорити вихід UniExo на ринок.

Читайте також:


Українська аудиторія Facebook за 7 місяців зросла на третину

Український найточніший розумний браслет Ѕеnсе зібрав $100 000 на Kickstarter

Українець винайшов батарейку, яка працює 12 років

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають