Український стартап Kray Technologies підписав перші контракти про виробництво агродронів. Основними замовниками виступили фермери з США і Канади, пише Liga.net. За інформацією видання, компанія готова продати близько 10 дронів ціною $50 тис. кожен.
В чому суть проекту?
Дрон допомагає збільшити врожайність і зменшити обсяги добрив. Тобто підняти доходи фермерів і зменшити витрати. Наприклад, при внесенні добрив літаком залишаються неохоплені ділянки поля, через що втрачають близько 4% врожаю.
Kray летить на висоті 1 метра над посівами в автоматичному режимі, зменшуючи втрати до 0,5%. А ще він оснащений системою комп’ютерного бачення, яка дозволяє розпізнавати перешкоди і автоматично ухилятися від них.
Характеристики:
- Робочий цикл: 15 хвилин політ, 1 хвилина обслуговування.
- За один цикл обробляє до 14 га.
- Час заряду пари батарей – до 60 хвилин.
- Продуктивність – 27-48 га на годину, 300-500 га за день.
- Дрон розвиває швидкість 110 км / год, це рекорд для мультиротора.
- Ємність бака для хімікатів – 22,5 л і 15 кг.
Наразі дрони збирають у Києві неподалік метро Теремки. Вже наступного року Kray працюватиме з передзамовленнями для серійного виробництва, яке організують в різних країнах світу.
В проект вже інвестували більше $ 350 000, щоправда, імен інвесторів поки не розголошують.
“Ми будемо розголошувати наших інвесторів тоді, коли у нас буде черговий раунд, який ми вирішимо зробити публічним”, – говорить засновник проекту Дмитро Сурду.
Ставка на американський ринок
За за оцінками компанії, ринок США і Канади, на який вони орієнтуються, оцінюють в $1,8 млрд щорічно. Він формуватиметься наступні три роки і насичуватиметься протягом 8 років. У цільову групу дрона Kray потрапляє більше половини с/г земель США і Канади і приблизно 1 мільйон фермерів, 20% з яких висловлюють намір купити для подібних цілей літак.