Спецпроекти

Українські сайти майнять 💸 криптовалюту на комп’ютерах користувачів – як перевірити

Понад 2 мільйони сайтів у світі використовують комп’ютери своїх користувачів для майнінгу криптовалют. Серед них і українські ресурси, повідомляє The Watcher.


При цьому, деякі сайти впроваджують майнер приховано, і користувачі звертають увагу на те, що щось відбувається лише тоді, коли кулери на їх комп’ютерах починають працювати на повну потужність для охолодження процесору.

Наприклад, сайти, що входять до холдингу УМХ – Football.ua, Korrespondent.net, iSport.ua, tochka.net. Про це написав на своїй сторінці у Facebook користувач Evg Bell.Після реакції користувачів Football.ua прибрав скрипти з сайту.

Що це?

CoinHive позиціонує себе як альтернативу рекламним банерам, і дає можливість монетизації для сайтів. JavaScript використовує потужності комп’ютера користувача – поки він дивиться контент на сайті, його комп’ютер майнить криптовалюту для власника ресурсу.

Як перевірити, чи не майнить мій комп’ютер?

Якщо кулер починає працювати на повну під час перегляду якогось сайту, вмикай консоль. Клікаєш правою кнопкою на сторінці і тиснеш “перевірити”. Перемикаєш на вкладку “console”. Якщо там є посилання на CoinHive, на тобі зараз хтось заробляє.

У CoinHive збираються випустити оновлення своєї бібліотеки, в рамках якого користувачеві сайту потрібно буде самостійно підтверджувати, що він хоче віддавати ресурси комп’ютера на майнінг.

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах