LVIV.COM

Українські “розумні жалюзі” увійшли в топ світових енергостартапів

Українські розумні жалюзі увійшли в топ світових енергостартапів

Український стартап SolarGaps потрапив у світовий рейтинг найбільших угод в галузі альтернативної енергетики. Це “розумні” жалюзі, які торік залучили інвестиції за оцінкою вартості компанії $1 млн.


Аналітики видання CB Insights проаналізували інвестиції у стартапи в галузі альтернативної енергетики за межами США за останні два роки. На основі цих даних склали карту світу, на якій позначили сегменти відновлюваної енергії для кожної країни. Україна також тут є.

solar-planet

Хто є хто на карті

Лідерами на ринку альтернативної енергетики в Європі стали Великобританія і Німеччина. Британська компанія Lekela Power залучила $250 млн у 2016-му, а в Німеччині найуспішнішою угодою стали $85 млн, які залучив стартап Sonnen.

Також у топі – шість французьких стартапів. На Індію припало 8% глобальних інвестицій у сферу.

Від Украни у світовий рейтинг потрапив лише один стартап SolarGaps. Сума залучених інвестицій склала $ 120 тис. Крім Романа Кравченко (IoT Hub), в проект також інвестували A Ventures, Effective Investments, Horizon Capital.

Що це за “жалюзі”?

SolarGaps заснував Євген Ерік. “Розумні” жалюзі добувають енергію від сонця.

SolarGaps_Low Density_NewYork

За словами засновника, команда зараз їздить на закордонні конференції і приваблює дистриб’юторів.

“Ми вже відправили їм взірці в Лас Вегас, Флориду, Лос-Анжелес, Ізраїль, Нігерію, Іспанію, Абу-Дабі. Зараз в цих регіонах проходить тестування продукту”, — розповів він.

У Нігерії навіть продали перші 50 кв. м.

“Це готовий продукт — жалюзі з панелями і автоматикою, виготовлені в Україні”, — додав засновник.

SolagGaps орієнтується і на Кремнієву Долину. Стартапери вже найняли людину, яка представлятиме команду, і планують запустити кампанію на Kickstarter.

Ціна на такі жалюзі стартує від $385 за 1 кв. м.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають