LVIV.COM

Українець винайшов батарейку, яка працює 12 років

Українець винайшов батарейку, яка працює 12 років

Розробка перемогла на престижному міжнародному конкурсі наукових проектів Sikorsky Challenge. Втілив ідею в життя кандидат технічних наук Владислав Кисельов.


Американська компанія City Labs розробляє схожі батарейки. Проте, унікальна технологія українського винаходу робить його продуктивнішим у тисячу разів, адже він не акумулює енергію, а виробляє її.

Батарейку можна використовувати замість електричних акумуляторів для мобільних телефонів і автомобілів, – переконує Кисельов.

Наразі розробкою зацікавився турецький бізнесмен. Він веде переговори з Китаєм, щоб профінансувати створення підприємства з виробництва акумуляторів для мобільних. Успіх цього проекту зробить телефони незалежними від електричних розеток.

Як це працює?

Для створення батарейки вчений використав властивості тритію (ізотоп водню), щоб випромінювати електрони. Хоч тритій і радіоактивний елемент, однак безпечний для людини.

Паливні комірки, використані в батареї, дозволяють виробляти електроенергію за допомогою тритію значно дешевше, ніж це обійшлося б з використанням термоядерних реакторів. Адже останні, крім того, що громіздкі та дуже дорогі, ще й забруднюють довколишнє середовище. Батарея Владислава Кисельова ж має розмір, як сірникова коробка і цілком безпечна для довкілля.

винахід

Гіпотетичний термін роботи батареї – 12 років. Це період напіврозпаду тритію. За словами вченого, на основі цієї ідеї можна створити екологічно чисту електростанцію майбутнього.

 

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають