LVIV.COM

Українець розробив iOS-калькулятор для розрахунку податків ФОП

Українець розробив iOS-калькулятор для розрахунку податків ФОП

Програміст із Сум Дмитро Сінько створив мобільний iOS-калькулятор, який вираховує податки для всіх груп ФОП з урахуванням останніх змін. 


Для розрахунку податків слід вибрати свою систему оподаткування, ввести інформацію про доходи і витрати, після чого програма розрахує суму податків, яку необхідно сплатити в розрахунковий період.

Додаток безкоштовний, але містить рекламу, за рахунок чого розробник його монетизує. В майбутньому у програмі можуть з’явитись платні функції, але робити платне завантаження не планують.

Аналогів такого додатку в Україні поки немає.

podatkovij-kalkulator

Чим додаток унікальний?

За словами розробника, ідею такої програми підказала мама, яка працює експертом у сфері фінансів.

“Спершу можна подумати, що це дуже просто: кожен може порахувати відсоток від числа. Проте, коли у тебе є інструмент, який дозволяє за лічені секунди зробити розрахунки для різних систем оподаткування, з різними параметрами – це зовсім інша справа”, – розповів програміст.

Над податковим додатком Дмитро працював близько тижня. Зараз це базова версія, оскільки розробнику хотілось опублікувати програму якнайшвидше, щоб побачити, чи є вона актуальною та потрібною людям.

Це не перша розробка Дмитра – раніше він запустив iOS-додаток для адвокатів та активістів. Додатки розробника орієнтовані переважно на Україну.

Як це працює?

“За допомогою калькулятора можна робити прогнози: як зміна, наприклад, однієї ставки може вплинути на податкове навантаження”, – додав розробник.

Калькулятор наразі дозволяє розрахувати податки тільки за умови відсутності співробітників.

“З часом хочу додати можливість розрахунку податків для ФОП з працівниками, а також для ситуацій перевищення максимальної суми доходів для конкретної системи оподаткування і, можливо, додати розрахунок для юридичних осіб”, – зазначив він.

На жаль, найближчим часом він не планує Android-версії програми, проте хоче створити ботів для Facebook і Telegram, щоб допогти користувачам незалежно від платформи.

Згідно із законопроектом №5130, з січня підприємці зобов’язані платити 704 грн єдиного соціального внеску навіть за умови, що доходу у ФОП не було.

 

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають