LVIV.COM

Україна на п’ятому місці в світі з розвитку електрокарів

Україна на п'ятому місці в світі з розвитку електрокарів

У міжнародному рейтингу про темпи розвитку електромобілів Україна отримала п’яте місце. Українці випередили навіть США, Нідерланди та Японію. Такі дані опублікувало найбільше незалежне видання про електротранспорт InsideEVs.com.


Перші чотири місця посіли Ісландія, Швеція, Норвегія та Китай.

Головною причиною, через яку Україна потрапила в п’ятірку лідерів, стало те, що торік спостерегли надзвичайно швидкий ріст частки електромобілів, серед авто, які купували у нашій державі. За даними рейтингу, серед машин, які реєстрували уперше в 2016 році, на електрокари припало 4%.

Серед інших чинників, за якими визначали місце в рейтингу, – політична підтримка розвитку “зеленого” транспорту, динаміка частки електрокарів на ринку авто, темпи розвитку інфраструктури тощо.

Більшість електромобілів, які потрапили в Україну – вживані. Половина з них – Nissan Leaf.

Журналісти InsideEVs.com також зазначили, що такий значний приріст електромобілів на ринку авто відбувся й через бажання втерти носа сусідній нафтовій державі Росії.

Щодо інших чинників, то Україна значно випереджає інші країни східної Європи також і за темпами розвитку інфраструктури для електромобілів. У державі є і приватні зарядні станції, і публічні, а також кілька десятків фастчарджерів, переважно китайського виробництва. І ця галузь продовжує розвиватися, оскільки у березні цього року “зарядок” зареєстрували вже понад 600. Їх мережа охоплює не лише великі міста, але й невеликі населені пункти та районні центри.

На карті зарядних станцій видно, що Україна обігнала не лише Білорусь, Болгарію і Румунію, але й Польщу.

Також на те, що українці потрапили у п’ятірку лідерів, вплинула і часткова підтримка електромобілів державою. Зокрема, закон про скасування ввізного мита на електромобілі, який прийняли у 2015-му.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають