LVIV.COM

Українська компанія розробила зарядку з 4G для електомобілів

Українська компанія розробила зарядку з 4G для електомобілів

На київській виставці електротранспорту Plug-In Ukraine команда ChargeX представила свою нову розробку: розумну зарядку для електрокарів з Wi-Fi і 4G. А ще в зарядці є радіозв’язок і відеокамера, пише Ain.


Хто зробив?

ChargeX створили разом CEO Юрій Дмитришен, CTO Василь Сташук та Володимир Кравченко у 2016 році. Перша їхня розробка –  хмарний сервіс для зарядних станцій  OnCharge.

Сервіс призначений для управління OCPP-сумісними мультибрендовий зарядними станціями. Він дозволяє створити мережу з зарядних станцій, і керувати ними з єдиного центру. Восени 2017 роки команда запустила сервіс на комерційній основі – він працював для зарядки в салоні Electrocars.ua. Там люди змогли заряджатися на швидкості до 50 кВт/год. З цим сервісом працює мережа АЗС “Кло”.

Чому зарядка “розумна”?

В ChargeX SC3211 є радіозв’язок, відеокамера, підтримує 4G.  Розробники самі створили  контролер зарядної станції. Силову частину і порт команда закуповує у європейських виробників.

Українська компанія розробила зарядку з 4G для електомобілів

Завдяки 4G можна вирішити проблему неправильних парковок авто з ДВС в місцях зарядки для електрокарів. В смартфон користувача-потенційного відвідувача передається відео з місця зарядки, він може переконатися, що до зарядної станції можна під’їхати. Для тих, у кого смартфон не підтримує 4G, для цих же цілей є Wi-Fi.

Ще зарядна станція може бути просто точкою підключення до інтрнету.

Також в станції є лічильник електроенергії, тому можна регулювати потужність струму.  Для роботи з біллінгом використовується остання версія протоколу OCPP 1.6.

Станції вже продаються в мережі партнера компанії – Faradey. Одна станція коштує $ 1480. Покупця безкоштовно підключають до сервісу OnCharge.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають