LVIV.COM

🚗 У Запоріжжі розробили і зібрали перший безпілотний Lanos

🚗 У Запоріжжі розробили і зібрали перший безпілотний Lanos

Компанія “Інфоком ЛТД” презентувала нову розробку – безпілотний Lanos. Перший український безпілотник може довезти тебе до місця призначення навіть по бездоріжжю, повідомляє Ain.


В чому прикол?

Розробники встановили на авто систему навігації Pilotdrive. Це система безпілотного керування, яку можна приладнати до будь-якого виду транспорту – грузового, пасажирського, легкового. Програмне устаткування розроблене компанією “Інфоком”, апаратну частину купують за кордоном.

🚗 У Запоріжжі розробили і зібрали перший безпілотний Lanos1

Робота над безпілотником триває з 2015 року. Авто може їздити навіть в темряві – система для кращого орієнтування на місцевості обладнана камерами, датчиками, радарами та тепловізором. Зона охоплення датчиків – 360˚, тому про сліпі зони не варто турбуватись. Сенорні системи розпізнають дорожні знаки, пішоходів та тварин. Також машина розпізнає розмітку дороги та визначає її ширину, може пересуватись по бездоріжжю (що особливо цінно на українських дорогах).

🚗 У Запоріжжі розробили і зібрали перший безпілотний Lanos3

 

Під час руху система використовує електронні навігаційні карти. Також можна прокласти і запрограмувати власний маршрут та наносити розпізнані об’єкти під час руху. Інформація з бортового компа надсилається в диспетчерський пункт. Коробка передач автоматична.

🚗 У Запоріжжі розробили і зібрали перший безпілотний Lanos3

Поки авто тестують, за його рухом слідкує оператор. В дорозі за кермом обов’зково знаходиться водій – українські правила дорожнього руху поки не передбачають пересування безпілотників.

Вартість розробки поки не озвучують – версію будуть допрацьовувати. Та розробники сподіваються, що в майбутньому будь-хто зможе поставити собі на авто систему безпілотного керування.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають