LVIV.COM

У ЛНУ ім. І. Франка введуть чотири нові навчальні ІТ-програми

У ЛНУ ім. І. Франка введуть чотири нові навчальні ІТ-програми

На факультеті електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ ім. І. Франка за сприяння Львівського ІТ Кластеру з вересня введуть чотири нові сучасні навчальні програми. Деякі з них стануть першими в Україні напрямками, які запустили в державному університеті. Про це йдеться на сайті  Кластеру.


Програму Data Science & Intelligent Systems абітурієнти зможуть обрати з першого курсу. Для другого курсу стартує напрямок, який складається з чотирьох дисциплін: Machine Learning & Artificial Intelligence, Data Analysis, Internet of Things та Smart Solutions & Intelligent Systems.

У ЛНУ ім. І. Франка введуть чотири нові навчальні ІТ-програми

Метою таких програм буде підготувати ІТ-фахівців, які б відповідали вимогам новітнього ринку праці, зазначив в.о. завкафедри системного проектування факультету електроніки Роман Шувар.

“Зараз місцеві ІТ-компанії починають розвивати нові напрямки роботи і виходити на ринок зі своїми власними продуктами, тобто працювати не лише на аутсорс. Тому існує потреба у фахівцях зі Smart Solutions, Machine Learning, Data Scince. Студентів першого курсу орієнтуватимуть на те, що їм слід працювати над власними проектами, вивчати принципи командної роботи, вдосконалювати рівень англійської”, – розповів він.

Як виглядатиме навчання

Програми навчання будуть поділені на три блоки. Перший – фундаментальний, до якого входять базові предмети, зокрема математика чи програмування. До другого блоку входять вузькоспеціалізовані предмети. До третього – комунікаційні, зокрема командна робота, презентаційні навики, тобто якраз те, чого часто не вистачає ІТ-фахівцям.

У ЛНУ ім. І. Франка введуть чотири нові навчальні ІТ-програми

Фахівці з ІТ компаній вважають таку ініціативу дуже доречною.

“Сподіваюсь, що моя участь у розробці та актуалізації навчальних програм ЛНУ ім. І. Франка допоможе наступним поколінням молодих фахівців покращити свої знання”, – додав Анатолій Шупарський, solution architect у GlobalLogic.

Над розробкою програми працювали професори та викладачі ЛНУ ім. І. Франка та фахівці з PLVision, Global Logic, Epam та SoftServe.

“ІТ сфера потребує інноваторів, які мислитимуть нестандартно, будуть готові ризикувати в реалізації нових продуктів, а також спеціалістів, які зможуть влитись в поточні ІТ-проекти без потреби вивчати базові речі”, – наголосив Зеновій Верес, керівник освітнього напрямку ІТ Кластеру та solution architect компанії SoftServe.

Також на базі програм планують створити нову навчальну лабораторію.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають