LVIV.COM

Топ-7 порад, як стартаперам досягти успіху, або чому Швеції вдалося

Топ-7 порад, як стартаперам досягти успіху, або чому Швеції вдалося

У Швеції інноваційні проекти створюють і розвивають мегатемпами, і чимало з них вже займають лідерські позиції в своїх продуктових нішах. Про шведський стиль бізнесу написав портал The Next Web. Пропонуємо деякі цінні поради, як перейняти скандинавський досвід і для українських розробок. 


На кожні 20 000 співробітників у Швеції припадає 20 стартапів. Для порівняння – у США цей показник дорівнює 5. Шведські стартапи дуже відрізняються один від одного. Цінність контенту, проте, головна для усіх розробок. Наприклад, компанія Spotify, яку створили в 2008 році, головною метою ставила те, як розробити бізнес-модель, що дозволить заробляти на музиці.

Стартап отримав і чимало критики зі сторони людей, які вважали, що вартість музичного контенту занадто висока. У відповідь на це компанія завжди відзначає, що сервіс Spotify допомагає користувачам позбутися від піратства, а музикантам отримувати гроші за свою музику, пише AIN.

Особливості шведських стартапів

1. Знаходять нові джерела багатства. Раніше це були коштовності і золото. Сьогодні – це контент, який сучасні шведські стартапи мають намір знову зробити цінним. Вони розуміють, що без якісного контенту такі платформи, як Facebook, Amazon і Netflix – просто безглузді.

2. Виходять на міжнародні ринки. Країна дбає про те, чи не мала вона стане для бізнесу, тому місцеві стартапи активно співпрацюють з міжнародними ринками.

3. Вчаться новому від представників інших країн.

“Цифрові вікінги” завжди пильно стежать за світовими інноваціями і намагаються застосувати їх у себе.

4. Не визнають ієрархій.

Шведи не обмежують себе ієрархіями. Авторитет можна здобути тільки за допомогою реальних результатів. Компанії тут не хочуть втрачати цінних кадрів через бюрократію або утомливі завдання.

5. Довіряють.

“Ми впевнені у важливості спільного зростання. Якщо ви хочете досягти чогось, це не означає, що потрібно “кинути під автобус” своїх колег”, – вважає Леандро Сауседо, керівник підрозділу розвитку Acast.

6. Вважають, що інфраструктура – справа державної ваги.

Роблять ставку на інфраструктуру. Яскравий приклад – те, як в країні поширюється інтернет. Ще у 1995 році шведський уряд запустив “Пропозицію домашнього комп’ютера”, згідно з яким кожен, хто купує ПК з підключенням до інтернету, може бути звільнений від прибуткового податку.

Так само з впровадженням 3G: все втілили дуже швидко завдяки тому, що уряд видав ліцензії не найбільшим компаніям, а тим, хто пообіцяв швидку імплементацію.

7. Це спільнота інноваторів.

Коли є суспільство, яке вас підтримує, зважитися на інновації завжди легше. Студенти тут можуть отримати кредит під низький відсоток для забезпечення своїх потреб, розповів Бйорн Фант, засновник інтернет-магазину Hemmy.se. А на думку Йоханесса Шільдта, генерального директора і засновника стартапу Kry зі сфери охорони здоров’я, співпраця між державою і промисловістю стала основою розвитку технічно орієнтованого підприємництва в країні.

 

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають